Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

PREHLIADAČ SÚŤAŽIACICH PROJEKTOV

Hľadať

Alebo

Alebo

Projekty

Zoradiť podľa:
Materská škola, Stropkov- Sitník

Naše mesiačiky sa učia bezpečnosti na cestách

Naším cieľom je zriadiť prenosné dopravné ihrisko, ktoré bude slúžiť deťom ako hravá forma výučby pravidiel cestnej premávky. Tým im umožníme priamy kontakt s dopravnými značkami či semaformi v simulovanej premávke. A keďže sa v našom okrese žiadne takéto dopravné ihrisko nenachádza, bude to skvelá možnosť získať nielen pre deti z našej materskej škôlky tak veľmi potrebné vedomosti a schopnosti.

Počet hlasov

17154
Obec Ľubica

Oddychový parčík

V minulosti sa ľudia stretávali na priedomí, každý mal lavičku pred domom, čo sa už dávno zo zvyklostí vytratilo. Preto sa obec rozhodla zrealizovať na Školskej ulici oddychový parčík pre všetkých. Parčík by nebol veľký - s troma lavičkami, ale s rôznorodými konifermi, tujami či listnatými stromami a kríkmi. V obci chýbajú miesta na oddych, kde by si mamičky s kočiarmi, dôchodcovia, ale aj ostatní občania mohli len tak posedieť a porozprávať sa, napr. pri čakaní na deti vychádzajúce zo školy.

Počet hlasov

13726
SocialUP, Poprad

BE FRESH

Počas 3. ročníka festivalu Be Active! v Poprade plánujeme podujatie Be Fresh!, kde sa mladí ľudia dozvedia okrem nových informácií potrebných pre ich pracovný život a kariéru aj informácie o tom ako žiť zdravo. Túto oblasť mladí dosť zanedbávajú práve pri vysokom pracovnom tempe. Týmto podujatím im chceme cez prednášky a zážitky priniesť vedomosti o zdravom životnom štýle a aktivovať aj ich záujem o zdravú stravu a zdravý životný štýl.

Počet hlasov

26558
Slovenský Červený kríž územný spolok Spišská Nová Ves

"Sme pripravení?"

Prostredníctvom mládeže Slovenského Červeného kríža a pedagógov chceme naučiť žiakov 1. stupňa základných škôl ako prezentovať a prakticky realizovať 7 princípov Medzinárodného hnutia Červeného kríža v mierových podmienkach na Slovensku, ako aj posilniť ich vzťah k humanite v interakcii s rôznymi vekovými skupinami ľudí. Výuka bude prebiehať prostredníctvom prednášok, zážitkovou formou, ako aj praktickými cvičeniami.

Počet hlasov

22896
Mesto Gelnica

Skrášlenie verejného priestranstva-PARK ŠPORTOVÁ

Našim cieľom je vytvoriť zelené a príjemné prostredie pre deti, rodiny, športovcov, ako aj turistov všetkých vekových kategórií, ktorí zavítajú do nášho mesta - vytvoriť zelenú oázu oddychu spojenú s pýchou nášho mesta - baníctvom (ako napr. banský voz, lavičky, kvetinová výzdoba, informačné tabule s aktuálnymi informáciami o meste a programe v meste a kontaktnými údajmi a pod.) Chceme zveľadiť nami vybranú plochu a vytvoriť drobnú architektúru s možnosťami oddychu.

Počet hlasov

17237
ZOM Prešov

Aj ty môžeš víťaziť

Boccia je paralympijský šport (podobný petangu) pre ľudí s najťažším telesným postihnutím (vozičkárov). Aj ľudia s tým najťažším telesným postihnutím majú právo a možnosť aktívne športovať. Zámerom projektu je sociálna rehabilitácia detí a mladých ľudí s ťažkým telesným postihnutím prostredníctvom športovo-spoločenskej činnosti. Chceme tak dosiahnuť pozitívnu zmenu v ich živote, venovať sa vyhľadávaniu talentov a záujemcov, organizovať súťaže, turnaje, propagačné stretnutia.

Počet hlasov

28691
Detské srdce, Prešov

Multisenzorická miestnosť "kráľovstvo radosti a pokoja pre chorých aj zdravých“

Deti základnej umeleckej školy sa zapoja do tvorby originálnych anjelov. Anjeli budú slúžiť ako súčasť vybavenia multisenzorickej miestnosti a zároveň ako hmatová stimulácia pre zdravotne ťažko postihnuté deti, ktoré budú navštevovať multisenzorickú miestnosť. Cieľom projektu je pomôcť deťom s najťažším stupňom telesného postihnutia ktoré väčšinou ležia a ich zrak je preto upretý na „nebo“. Strop miestnosti preto vymaľujeme na hviezdne nebo s prítomnosťou anjelov.

Počet hlasov

31853
CINEFIL, Košice- Staré mesto

Zelená alej Kina Úsmev

Park na Kasárenskom námestí je jedným z mála ostrovčekov zelene v historickom centre Košíc v tesnej blízkosti takmer 100 rokov starého Kina Úsmev, ktoré je v súčasnosti jediným funkčným kamenným kinom v meste. Súčasťou návštevy kina je aj čas strávený pred a po premietaní - v čom park pred kinom zohráva dôležitú úlohu. Revitalizáciou parku pred kinom vznikne nová oddychová zóna (nielen) pre návštevníkov kina. Zároveň sa oživí časť centra.

Počet hlasov

31431
KONTAKT PRE ŽIADATEĽOV O GRANT

Nadácia Pontis, Barbora Hullová, 0917 434 287 (Telefonické konzultácie v čase 13:00 - 15:00) barbora.hullova@nadaciapontis.sk

Kontakt pre médiá
Sleduj nás!