Dieťa Školák Škola sa končí! Oslávte to poriadnou detskou párty

Viac ako darčeky za odmenu ocenia deti zážitky, na ktoré budú ešte dlho spomínať. Detská párty nikdy nie je nuda! Do jej príprav zapojte aj deti. Keď budú kamaráti spokojní, ony budú pyšné na to, ako sa im podarilo s vašou pomocou všetko pripraviť.

Urobte si plán
Nevadí, že nemáte záhradu. Detskú párty môžete urobiť na lúke aj v parku. Zvoľte vhodný deň i čas a ak má byť oslava prekvapením, o konkrétnych inštrukciách informujte rodičov ostatných detí, ktorých pozývate. Ak nie, rozpošlite včas pozvánky.

Vyberte tému
Ak ste sa rozhodli do príprav zapojiť deti, porozprávajte sa o tom, po čom túžia, čo baví ich a kamarátov. Ak majú obľúbeného rozprávkového hrdinu alebo ich spája spoločný koníček či krúžok, voľba bude jasná.

Zapojte deti do príprav
Zverte deťom jednoduché, ale zodpovedné činnosti. Zvládnu vyrobiť pozvánky, vyzdobiť záhradu, prestrieť stôl či nachystať jedlo a hračky. Hosťom zabezpečte menovky a označte im taniere aj poháre. Vyzbrojte sa dobrou náladou a fotoaparátom v ruke. Verte, že bude čo dokumentovať.

Hudba, hry a súťaže
Hoci sa deti vedia zabaviť aj samy, pripravte im program. Vyhnete sa tak chaosu z nudy a v deťoch bude rásť zvedavosť, čo ich ešte čaká. Hry na párty sú vždy veľkou zábavou. Okrem hier nezabudnite na detskú hudbu, ktorá deti naladí a roztancuje. Pripraviť môžete súťaže a „vyskúšať“ deti, čo sa počas školského roka naučili. A myslite aj na odmenu!

Čo dať deťom na pitie?
Okrem chutného jedla a drobností treba myslieť aj na pitný režim. Namiešajte deťom uvítací drink, ktorým celú párty odštartujú. Namiesto sladených nápojov urobte limonády a ľadové čaje s ovocím a bylinkami. Deti sa obslúžia aj samy, ak si ich budú môcť nalievať z nádob s kohútikom. Komu sa minie energia, doplní ju modrým energy drinkom Superman. A nezabudnite na slamky!

Jedlo na detskú párty prispôsobte deťom
Kulinárske skúsenosti odložte na chvíľu bokom a doprajte deťom dobroty od výmyslu sveta. Nemusia to byť len sladkosti. Deti milujú pizzu, pripravte im minipizze alebo farebnú dúhovú pizzu aj pre vegetariánov. Váš zmrzlinový koláč si decká budú ešte dlho pamätať. Pripravte ho deň vopred.  Rýchlo sa rozchytajú aj tučniacke mafiny, farebné špagety  či domáci Brumík.

Vitamínová bomba
Osviežujúce ovocie a zeleninu deti skonzumujú rýchlosťou blesku, ak im ju naservírujete nápaditým spôsobom. Červený melón nakrájajte na trojuholníky, napichnite na paličku a na svete je zdravý nanuk. Na paličke môže skončiť aj kúsok banánu, ktorý namočíte do čokolády a posypete cukríkmi. Ostatné druhy ovocia a zeleniny povykrajujte napríklad formičkami na koláčiky alebo z nich urobte neodolateľné ovocné špízy.

Zdroj: activeforlife.com

Vytlačiť stránku
Zdielať článok

Články

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.