Recepty Crème brûlée s kávou

Suroviny

350 ml smotany 30%
125 ml plnotučného mlieka
50 ml espressa (dvojitého)
6 vajec (žĺtkov)
75 g kryštálového cukru (alebo hnedého cukru (skúšala som aj kokosový, dá tomu zaujímavú chuť)
2 lyžice trstinového cukru

Popis

Rúru predhrejeme na 140 °C. V hrnci zohrejeme mlieko a smotanu. Tesne pred bodom varu prilejeme kávu a odstavíme z ohňa. Žĺtky ľahko prešľaháme v mise s cukrom (nie však do peny, nesmieme dostať do krému vzduch) a pomaly prilievame kávovú zmes, ktorú sme nechali trochu vychladnúť. Pripravenú zmes nalievame do keramických zapekacích nádob (max. 150 ml na jednu porciu) a uložíme ich do hlbšieho plechu. Následne doň nalejeme zhruba do polovice vodu a pečieme na 140 °C asi 30 – 45 minut. Po vytiahnutí z rúry nebude krém celkom stuhnutý, no v chladničke stuhne, preto ho v nej necháme aspoň 2 hodiny. Pred servírovaním posypeme cukrom a na jeho skaramelizovanie použijeme flambovaciu pištoľ.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 25. 11. od 8:00 hod. do 1. 12. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco katalóg Gift

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 1. 12. od 8:00 hod. do 24. 12. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8