Recepty Jednoduchý zmrzlinový koláč

Suroviny

15 ks sušienok
1 lentilka
cukrové ozdoby (pestré)
l vanilkovej zmrzliny
Voliteľné
potravinárske farbivo
smotana 30%

Postup

1

Zmrzlinu necháme zmäknúť (nie roztopiť).

2

Formu vystelieme potravinovou fóliou.

3

Na spodok formy naukladáme vrstvu keksov tak, aby pokryli celé dno.

4

Polovicu zmrzliny zmiešame s pestrým zdobením.

5

Na keksy dáme vrstvu zmrzliny, na ňu keksy, zmrzlinu s pestrým zdobením a takto striedavo vrstvíme. Vrchná vrstva je zmrzlina.

6

Dáme zamraziť, najlepšie cez noc. Zmrzlinový koláč vytiahneme z nádoby, odstránime fóliu, ozdobíme lentilkami, prípadne dotuha vyšľahanou šľahačkou a podávame.

7

Tip: Jednotlivé vrstvy zmrzliny môžeme zafarbiť potravinovým farbivom, deťom sa bude dúhový koláč páčiť ešte viac.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 28. 10. od 8:00 hod. do 3. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8