Recepty Agentský tučniacky mafin

Suroviny

125 g masla

2 vajcia

0,25 l acidofilného mlieka alebo jogurtu

250 g špaldovej múky

150 g trstinového cukru

60 g kakaa

1 lyžička sódy bikarbóny

1 lyžička prášku do pečiva

120 g hrozienok

80 g strúhaného kokosu alebo mletých orechov

štipka soli

250 g mascarpone

100 g hustého gréckeho jogurtu

2 balíčky vanilkového cukru

Popis

V miske spolu zmiešame vajcia, maslo a acidofilné mlieko – všetky suroviny musia mať izbovú teplotu. V druhej miske zmiešame všetky suché ingrediencie a nakoniec prisypeme kokos a hrozienka. Suchú zmes vsypeme do tekutej a zľahka premiešame varechou, aby sa suroviny spojili. Cesto nalievame do papierových košíčkov na mafiny, ktoré sme dali do foriem, približne do dvoch tretín. Pečieme 20 minút v teplovzdušnej rúre vyhriatej na 180 °C.


Agentský tučniacky mafinMafiny krátko po upečení vyberieme z formy a necháme vychladnúť. Plníme a ozdobujeme krémom a sušienkami.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 12. 8. od 8:00 hod. do 18. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8