Recepty Detský likér

Suroviny

1 l vody
250 g hnedého cukru
4 vanilkové pudingy
3 plechovky kondenzovaného mlieka (Salko)
¼ l smotany 30%
kakao (alebo škorica či vanilkový struk)

Postup

1

Do hrnca nalejeme 800 ml vody, prisypeme cukor, zamiešame a necháme zovrieť. Priebežne miešame, kým sa cukor úplne nerozpustí.

2

Vo zvyšných 200 ml studenej vody dôkladne rozmiešame vanilkový pudingový prášok a zmes postupne za stáleho miešania prilejeme do hrnca s vriacou osladenou vodou.

3

Hneď ako začne pudingový krém hustnúť, primiešame doň sladené kondenzované mlieko a smotanu. Zmes stále miešame, aby neprihorela.

4

Po dosiahnutí potrebnej hustoty zmes precedíme cez sitko a ponorným mixérom ju ešte dohladka rozmixujeme, prípadne dochutíme kakaom, škoricou alebo vanilkovým strukom.

5

Likér nalejeme do čistých fliaš, ktoré následne zatvoríme a uložíme do chladu.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 2. 12. od 8:00 hod. do 8. 12. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco katalóg Gift

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 1. 12. od 8:00 hod. do 24. 12. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8