Recepty Vianočné cookies

Suroviny

2 a 1/4 hrnčeka polohrubej múky

1 lyžičku prášku do pečiva

1/2 lyžičky škorice

1/2 lyžičky mletého muškátového orieška

1 a 1/4 hrnčeka krupicového cukru (môže byť aj hnedý)

3/4 hrnčeka zmäknutého masla

1/2 hrnčeka vaječného likéru

1 lyžičku vanilkového extraktu alebo zrniečka z 1 vanilkového struku

2 žĺtky

Popis

Vo veľkej mise zmiešame všetky suché ingrediencie. Osobitne, v inej mise, najemno vyšľaháme cukor s maslom. Pridáme likér, vanilku, žĺtky a všetko vyšľaháme na jemný žltý krém. Pridáme suchú zmes s múkou a vypracujeme mäkké, ale nelepivé cesto. Pripravíme si plech s papierom na pečenie a lyžicou naň ukladáme kôpky cesta, ktoré sformujeme na placku. V rúre predhriatej na 180 °C pečieme 23 až 25 minút, resp. dovtedy, kým sušienky nebudú mať jemne zlatisté okraje. Do krabice ich ukladáme až po vychladnutí. TIP: Do cesta môžeme pridať 100 g nasekanej bielej čokolády.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 14. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Leto plné nízkych cien

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 21. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8