Recepty Ľadový čaj s pomarančom a jablkom

Suroviny

6 vreciek čierneho čaju

24 g trstinového cukru

10 lístkov (a niekoľko vetvičiek na ozdobu) čerstvej mäty

300 ml šťavy vytlačenej z čerstvých pomarančov

1 pomaranč

1 citrón (šťava)

1 jablko

ľad

Popis

Uvaríme čaj z jedného a pol litra vody. Kým je horúci, vmiešame doň cukor a o chvíľu pridáme aj lístky mäty. Dáme ho do chladničky vychladiť.

Pred podávaním prelejme čaj do džbánika. Pridáme pomarančovú aj citrónovú šťavu. Vhodíme kúsky pomaranča, jablko pokrájané na kocky a mätu na ozdobenie. Zasypeme kockami ľadu.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 14. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Leto plné nízkych cien

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 21. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8