Tipy a rady K sledovaniu MS v hokeji si spravte chutné občerstvenie

Na sledovanie hokejových zápasov sa treba dobre pripraviť. Pri televízii nesmú chýbať dobroty na „zobkanie“. Zabudnite už na klasické čipsy alebo pukance, tým dnes nikoho nezaujmete. S našimi receptami sa stanete hviezdou majstrovstiev aspoň pre svoju rodinu a známych. Pretože sedieť pri telke s prázdnymi rukami je ako ocitnúť sa v reštaurácii bez príboru. Tak šup do kuchyne, než to všetko vypukne, a hlavne – „Do toho!“

Nemáte doma potrebné suroviny? Objednajte si ich domov pohodlne cez Tesco!

Bezlepkové cibuľové krúžky

Chrumkacou klasikou sú cibuľové krúžky, ktoré mnohí tak milujú! Potrebujete:
3 väčšie cibule
150 g bezlepkovej múky
3 vajcia
200 ml mlieka
soľ
slnečnicový olej

Múku, vajcia, mlieko a soľ zmiešajte v mise a nechajte pol hodiny odstáť. Zatiaľ si očistite cibuľu a nakrájajte ju na krúžky. Potom ju namáčajte do cesta a následne smažte vo fritéze alebo vo väčšom množstve oleja.

Pizzový chlieb so syrom

Tento teplý chlieb so syrom a s príchuťou pizze si môžete jednoducho odtŕhať a vkladať do úst, aj keď máte oči upreté na puk na ľade. My vám však radíme pozrieť sa naň aspoň raz, pretože ten syr sa tak krásne ťahá!

Syrová nátierka zachráni hokejové majstrovstvá, aj keby góly nepadali

Kvalitná bageta, rýchla nátierka zamiešaná v miske a čerstvá zelenina. To je recept, ako rýchlo občerstviť hladné fanúšikovské bruchá, keď sa nečakane rozhodnú sledovať zápas u vás v obývačke. Klasikou je syrová nátierka, ktorú môžete pripraviť na milión spôsobov. Základom však je:

roztierateľný syr podľa chute
smotanová nátierka bez príchute

Syr a nátierku vymiešajte a dochuťte tým, na čo máte práve chuť: cesnakom, mletou paprikou, pažítkou... Bagetu nakrájajte na kolieska, tie potrite syrovou nátierkou a ozdobte kúskom čerstvej zeleniny.  

Tip pre fajnové jazýčky: Na bagete bude chutné aj paté z kuracích pečení alebo pečeňová nátierka podľa nášho receptu.


Krekry namiesto bagety

Všetky bagety sa minuli a fanúšikovia si vyžadujú k predĺženiu ďalšie chutné jednohubky? Použitie namiesto bagety krekry! Odporúčame natrieť krekry cícerovou nátierkou a ozdobiť kúskami zeleniny.

Pivné tyčinky ocenia aj šoféri

Pre všetkých fanúšikov, ktorí milujú k dobrému občerstveniu aj vychladené pivko, sme si pripravili recept na pivné tyčinky. Môžete ich podávať so salsou, tatárskou omáčkou, kečupom alebo napríklad s bylinkovým dipom.

Pri zápasoch sa jedlo namáča do dipov a omáčok

Či už sú to známe nachos, alebo domáce hranolčeky, fanúšikovia pri televízii milujú namáčanie jedla do omáčok. Skvelým tipom na takú chuťovku sú mäsové guľky. Ich príprava vám zaberie minimum času, ale radosť vašich hostí bude obrovská.

Na mäsové guľky potrebujete iba:
mleté hovädzie mäso
roztierateľný syr
hladkú múku
strúhaný syr
cesnak
pažítku

Kliknite na celý postup prípravy mäsovo-syrových guličiek.

Vyskúšajte aj:
Morčacie guľky so sladkokyslou omáčkou
Cviklový hummus
Domáce guacamole

K sledovaniu MS v hokeji si spravte chutné občerstvenie

Chcete viac inšpirácií? Na Hello Tesco nájdete ďalšie recepty!

Vytlačiť stránku
Zdielať článok

Články

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.