Recepty Cviklový hummus
Suroviny
3 hrnčeky vareného cícera (postačí cícer z konzervy)
250 g červenej repy
2 strúčiky cesnaku
90 ml sezamovej pasty tahini
1¼ ČL soli
1 ČL rasce
180 ml vody z konzervovaného cícera
4 – 5 ČL citrónovej šťavy
čerstvú petržlenovú vňať na ozdobu
čierny a biely sezam
panenský olivový olej
Popis

Postup

Každú cviklu zabalíme osobitne do alobalu, vložíme do vyhriatej rúry na 200 °C a necháme piecť vo vlastnej šťave približne 1 hodinu. Upečenú repu (mäkkú zvnútra) necháme vychladnúť a ošúpeme. 

Vodu z cícera a citrónovú šťavu nalejeme do misky, pridáme tahini pastu, pokrájanú pečenú repu a cícer. Rozmixujeme na jemnú hmotu. Pridáme soľ, rascu (voliteľne), pretlačený cesnak a môžeme tiež pridať trochu citrónovej šťavy podľa chuti. Hmotu opäť rozmixujeme, aby sa spojili všetky chute.

Servírovanie

Hummus servírujeme poliaty panenským olivovým olejom, ozdobený sezamovými semienkami a petržlenovou vňaťou. Ako prílohu pridáme arabský chlieb. 

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy

Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 22. 5. od 8:00 hod. do 28. 5. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4