Recepty Cviklový hummus

Suroviny

3 hrnčeky vareného cícera (postačí cícer z konzervy)

250 g červenej repy

2 strúčiky cesnaku

90 ml sezamovej pasty tahini

1¼ ČL soli

1 ČL rasce

180 ml vody z konzervovaného cícera

4 – 5 ČL citrónovej šťavy

čerstvú petržlenovú vňať na ozdobu

čierny a biely sezam

panenský olivový olej

Popis

Postup

Každú cviklu zabalíme osobitne do alobalu, vložíme do vyhriatej rúry na 200 °C a necháme piecť vo vlastnej šťave približne 1 hodinu. Upečenú repu (mäkkú zvnútra) necháme vychladnúť a ošúpeme. 

Vodu z cícera a citrónovú šťavu nalejeme do misky, pridáme tahini pastu, pokrájanú pečenú repu a cícer. Rozmixujeme na jemnú hmotu. Pridáme soľ, rascu (voliteľne), pretlačený cesnak a môžeme tiež pridať trochu citrónovej šťavy podľa chuti. Hmotu opäť rozmixujeme, aby sa spojili všetky chute.

Servírovanie

Hummus servírujeme poliaty panenským olivovým olejom, ozdobený sezamovými semienkami a petržlenovou vňaťou. Ako prílohu pridáme arabský chlieb. 

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy

Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 23. 10. od 8:00 hod. do 29. 10. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4