Recepty Paté z kuracích pečienok s hrozienkami
Suroviny
500 g kuracích pečienok
1 najemno pokrájanú červenú cibuľu
3 vetvičky tymiánu
0,5 dcl koňaku alebo brandy
soľ
čerstvo pomleté čierne korenie
polovicu hrnčeka hrozienok
2 dcl tokajského vína
Popis

Pečienky nakrájame na malé kúsky a vysušíme papierovou utierkou. Na panvici si roztopíme 2 PL masla, pridáme cibuľu, tymian, chvíľu restujeme, potom pridáme pečienky a na miernom ohni restujeme ešte asi 4 minúty. Pečienky by mali byť zvonku zatiahnuté, ale zvnútra jemne ružové. Pridáme koňak a ešte chvíľu podusíme. Stiahneme z ohňa a necháme jemne vychladnúť. Ak by sme pracovali s horúcimi pečienkami, paté by sa nám zrazilo a ostali by v ňom hrudky. Vlažné premiestnime do mixéra a vyberieme tymian. Dochutíme soľou, korením a mixujeme počas postupného pridávania masla, kým nám nevznikne hladký krém. Paté navrstvíme do pohárov alebo misiek a necháme postáť v chlade cca 1 až 2 hodiny. Podávame s chrumkavým pečivom s hrozienkami, ktoré sme na noc nechali v chladničke namočené v sladkom víne.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy

TESCO Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 14. 11. od 8:00 hod. do 20. 11. 2018 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
TESCO Vianoce plné čarovných okamihov

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 7. 11. od 8:00 hod. do 20. 11. 2018 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
TESCO Vianoce plné kúziel

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 14. 11. od 8:00 hod. do 26. 11. 2018 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4