Recepty Vege burger z tempehu so zeleninou a hubami

Suroviny

4 cukety
2 lyžice olivového oleja
100 g čedaru
400 g tempehu (marinovaného)
2 červené papriky
1 pór
4 šampiňóny (portobello)
1 červená cibuľa
1 biela cibuľa
4 žemle (na hamburgery, prípadne celozrnné)
soľ
mleté čierne korenie
Na salsu:
200 ml bieleho jogurtu
3 jarné cibuľky
200 g cherry paradajok
1 čili paprička
koriander (čerstvý)
1 lyžička limetky (šťavy)

Popis

Cukety nakrájame na hranolčeky, osolíme ich, okoreníme, uložíme na podnos na grilovanie a pokvapkáme ich olivovým olejom. Podnos položíme na gril a cukety pečieme približne 15 minút. Počas posledných troch minút pečenia k cuketám pridáme nastrúhaný čedar. Tempeh rozdelíme na 4 porcie a grilujeme ho približne 5 minút spolu s nakrájanou paprikou, pórom a šampiňónmi. Pridáme aj červenú a bielu cibuľu nakrájanú na krúžky. Medzičasom pripravíme salsu: do misky s jogurtom pridáme nasekanú jarnú cibuľku, paradajky, čili papričku a čerstvý koriander. Všetko premiešame, dochutíme soľou, korením a šťavou z limetky. Žemličky potrieme salsou, pridáme grilovaný tempeh, zeleninu a šampiňóny. Navrch pridáme ešte trochu salsy, priklopíme a podávame s cuketovými hranolčekmi.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8