Recepty Vege burger z tempehu so zeleninou a hubami

Suroviny

4 cukety

2 lyžice olivového oleja

100 g čedaru

400 g marinovaného tempehu

2 červené papriky

1 pór

4 šampiňóny portobello

1 červená cibuľa

1 biela cibuľa

4 žemle na hamburgery (prípadne celozrnné)

soľ

korenie

Na salsu:

200 ml bieleho jogurtu

3 jarné cibuľky

200 g cherry paradajok

1 čili paprička

čerstvý koriander

1 lyžička limetkovej šťavy

Popis

Cukety nakrájame na hranolčeky, osolíme ich, okoreníme, uložíme na podnos na grilovanie a pokvapkáme ich olivovým olejom. Podnos položíme na gril a cukety pečieme približne 15 minút. Počas posledných troch minút pečenia k cuketám pridáme nastrúhaný čedar. Tempeh rozdelíme na 4 porcie a grilujeme ho približne 5 minút spolu s nakrájanou paprikou, pórom a šampiňónmi. Pridáme aj červenú a bielu cibuľu nakrájanú na krúžky. Medzičasom pripravíme salsu: do misky s jogurtom pridáme nasekanú jarnú cibuľku, paradajky, čili papričku a čerstvý koriander. Všetko premiešame, dochutíme soľou, korením a šťavou z limetky. Žemličky potrieme salsou, pridáme grilovaný tempeh, zeleninu a šampiňóny. Navrch pridáme ešte trochu salsy, priklopíme a podávame s cuketovými hranolčekmi.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8