Recepty Pivné tyčinky

Suroviny

200 ml svetlého piva
100 ml mlieka
450 g hladkej múky
1 ČL soli
kryštálový cukor
20 g droždia
3 PL masla

Popis

Pripravíme si misku, do ktorej preosejeme  múku. Do druhej nádobky si pripravíme kvások. Mlieko mierne ohrejeme a zmiešame s droždím a cukrom. Kvások necháme na teplom mieste odležať. Múku zmiešame so soľou, s pivom a rozpusteným maslom, pridáme kvások a dôkladne vypracujeme cesto. Necháme ho na teplom mieste hodinu kysnúť. Potom cesto rozvaľkáme na 0,5 cm tenký plát a krájame na prúžky, ktoré hneď vložíme na plech vystlaný papierom na pečenie a necháme ich ešte 15 minút kysnúť. Tyčinky dáme piecť do predhriatej rúry na 200 °C a pečieme doružova. Hotové tyčinky necháme vychladnúť a môžeme začať ochutnávať. TIP: Tyčinky môžete podávať s dipom alebo ich ochutiť rascou, hrubou soľou či sezamom.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8