Domáca čokoládová nátierka

Suroviny

300 g orechov (lieskovce, mandle, vlašské orechy)

1/2 hrnčeka kakaa

1 hrnček trstinového alebo kokosového cukru

1 vanilkový lusk

2 PL kakaového masla alebo kokosového oleja, alebo prepusteného masla ghee

10 lyžíc vody alebo rastlinného mlieka

štipka soli

Popis

Domáca čokoládová nátierkaOrechy dáme piecť na 180 °C asi 10 minút. Posledné minúty treba dávať pozor, aby príliš nestmavli! Necháme ich vychladnúť a ošúpeme ich. V mixéri poriadne rozmixujeme orechy spolu s kakaom, cukrom, maslom, zrniečkami vanilky, štipkou soli a teplou vodou. Ak nemáte kakaové maslo, použite kokosové alebo prepustené maslo. Čokoládovú nátierku uzatvárame do sklenených pohárikov, ale dlho ju skladovať určite nebudete. 

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 12. 8. od 8:00 hod. do 18. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8