Recepty Hotdogy s párkom zabaleným v slanine, s kapustou a cibuľkou

Suroviny

2 Tesco Grill Master hotdog veky

2 Tesco Grill Master párky v slanine

soľ a čierne korenie

1 ČL oregana

1 ČL tymianu

200 g marinovanej červenej kapusty

osmažená cibuľka

1 ČL olivového oleja

Marinovaná červená kapusta:

1 hlávka červenej kapusty

500 ml bieleho vínneho octu

10 zrniečok korenia štyroch farieb

10 zrniečok nového korenia

1 malý zázvor

5 g plátkov čili

2 bobkové listy

soľ

Horčicový dip:

¼ pohára žltej francúzskej horčice

¼ pohára medu

2 ČL údenej papriky

½ ČL soli

½ hrsti petržlenovej vňate

Postup

1

MARINOVANÁ KAPUSTA: Odrežte tvrdé vonkajšie časti kapusty, hlávku prerežte na polovicu a odstráňte hlúb. Zvyšnú časť narežte, posypte soľou, prikryte a nechajte odpočívať cez noc. V hrnci pripravte zálievku: ocot, čierne korenie, nové korenie, nastrúhaný zázvor, čili a bobkový list zalejte vodou a všetko priveďte do varu. Pridajte kapustu a duste asi 20 minút. Následne kapustu vložte do pohárov, uzavrite a pasterizujete 20 minút. Horúce poháre otočte hore dnom, prikryte a nechajte vychladnúť.

2

HOTDOGY: Žemle pozdĺžne prerežte, vnútro pomastite troškou olivového oleja a grilujte asi 2 minúty, až kým nebudú zlatisté. Párky so slaninou posypte čiernym korením, soľou a grilujte z každej strany. Suroviny na dip zmiešajte v miske. Na záver posypte nadrobno nakrájanou petržlenovou vňaťou. Do teplých žemlí vložte párky a kapustu, pridajte oregano, tymian a horčicovú omáčku. Všetko bohato obložte osmaženou cibuľkou.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 4. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8