Recepty Bryndzová polievka s cibuľkou

Suroviny

6 zemiakov (menších)
250 g bryndze
200 ml kyslej smotany
mleté čierne korenie
2 červené cibule
2 lyžice masla (prepusteného)
1 lyžička kryštálového cukru
sladká smotana
soľ

Popis

Zemiaky si nakrájame na malé kocky a varíme v osolenej vode, pokiaľ nezmäknú. Potom do vývaru so zemiakmi pridáme bryndzu s kyslou smotanou a ponorným mixérom rozmiešame. Ak polievka zostane príliš hustá, prilejeme sladkú smotanu alebo vodu, a ak zostane príliš riedka, tak ju zahustíme surovým nastrúhaným zemiakom. Dochutíme soľou a korením. Na panvici si na masle orestujeme cibuľku nakrájanú na mesiačiky, posypeme cukrom a necháme skaramelizovať. S cibuľou môžeme opiecť aj slaninku, vďaka čomu môže polievka dostať haluškový nádych. Na záver ju posypeme kúskami skaramelizovanej cibule a podávame s pečivom. Je sýta a postačí ako hlavné jedlo.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4