Recepty Pečené kura s plnkou
Suroviny
1 kura
soľ
Plnka do kuraťa:
3 rožky
150 g kuracia pečeň
200 ml mlieka
1 PL oleja
2 vajcia
2 PL petržlenovej vňate (nasekanej)
2 PL majoránky
muškátový oriešok (na hrot noža)
mleté čierne korenie
Zeleninový šalát:
3 paradajky
½ menšej červenej cibule
1 ČL olivového oleja
mleté čierne korenie
soľ
Postup
 alt=
1
Rožky nakrájame na kocky a zalejeme mliekom.
 alt=
2
Očistenú kuraciu pečeň nakrájame a pridáme k rožkom. Pridáme vajcia, nasekanú petržlenovú vňať, muškátový oriešok, majoránku, korenie a zmes dobre premiešame.
 alt=
3
Kurča umyjeme, očistíme a posolíme. Plnkou plníme otvor v kurčati aj priestor pod kožou. Kurča v pekáči podlejeme trochou vody a pečieme pri 190 °C asi hodinu. Počas pečenia polievame výpekom.
 alt=
4
Upečené kurča s plnkou naporciujeme a podávame s varenou ryžou a zeleninovým šalátom: Paradajky aj cibuľu nakrájame na tenké plátky, pridáme olej a posolíme. Dochutíme soľou a korením. Tip. Zvyšnú plnku upečieme v kastróliku alebo vedľa kuraťa v pekáči.
Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy

Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 22. 5. od 8:00 hod. do 28. 5. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Aktuálne ponuky

1 / 3

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4