Recepty Pečené kura s plnkou

Suroviny

1 kura

soľ

Plnka do kuraťa:

3 rožky

150 g kuracia pečeň

200 ml mlieka

1 PL oleja

2 vajcia

2 PL petržlenovej vňate (nasekanej)

2 PL majoránky

muškátový oriešok (na hrot noža)

mleté čierne korenie

Zeleninový šalát:

3 paradajky

½ menšej červenej cibule

1 ČL olivového oleja

mleté čierne korenie

soľ

Postup

 alt=
1

Rožky nakrájame na kocky a zalejeme mliekom.

 alt=
2

Očistenú kuraciu pečeň nakrájame a pridáme k rožkom. Pridáme vajcia, nasekanú petržlenovú vňať, muškátový oriešok, majoránku, korenie a zmes dobre premiešame.

 alt=
3

Kurča umyjeme, očistíme a posolíme. Plnkou plníme otvor v kurčati aj priestor pod kožou. Kurča v pekáči podlejeme trochou vody a pečieme pri 190 °C asi hodinu. Počas pečenia polievame výpekom.

 alt=
4

Upečené kurča s plnkou naporciujeme a podávame s varenou ryžou a zeleninovým šalátom: Paradajky aj cibuľu nakrájame na tenké plátky, pridáme olej a posolíme. Dochutíme soľou a korením. Tip. Zvyšnú plnku upečieme v kastróliku alebo vedľa kuraťa v pekáči.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy

Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 10. od 8:00 hod. do 22. 10. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4