Zdravý životní styl Relax Spoločné fandenie s kamarátmi? No jasné!

Je len málo takých príležitostí k väčším stretnutiam s priateľmi, než je spoločné fandenie. Chlapci a dievčatá, mamičky a oteckovia, babičky aj dedkovia si môžu spoločne užívať futbalové stretnutia a fandiť svojim obľúbeným klubom.

Miesto: ak je to možné, usporiadajte párty vonku

Zaobstarať si obrovský televízor na terasu alebo kvalitný projektor (navyše s premietacím plátnom) do záhrady nie je lacná záležitosť, ale v čase takých veľkých udalostí je veľa predajných akcií alebo si môžete zariadenie len požičať. Sledovanie prenosov na veľkej obrazovke alebo premietacom plátne bude pre priateľov skvelým zážitkom: na lavičkách alebo len tak v tráve na dekách s vankúšmi si každý nájde pohodlné miesto na sledovanie športových zápasov. Nezabudnite na ozvučenie! Ak vytvoríte ten správny priestorový efekt, bude dojem zo sledovania oveľa intenzívnejší! Je jasné, že reproduktory asi niekoľkokrát prekričíte, ale teraz aspoň susedia nebudú mať námietky, pretože predsa kričia tiež.

Nápoje: alkoholické a nealkoholické, studené osvieženie

V každom prípade nechajte vychladiť dostatočné množstvo piva, vína a tiež sódovky alebo minerálnej vody.  Pripravte domácu mätovú a citrusovú alebo levanduľovú  limonádu a tiež napríklad 100 % jablkovú šťavu, z ktorej môžete pripraviť skvelý jablkový strik.

Z brusnicovej, hroznovej, pomarančovej šťavy alebo čerstvého ovocia môžete pripraviť vynikajúcu sangriu bez alkoholu a nezabudnite ani na nádobu s kockami ľadu. Aby ste chránili životné prostredie, používajte sklenené alebo papierové poháre.

Občerstvenie: Maškrty k pivu

Chcete na stôl vykúzliť nejaké lahôdky? Tak zabudnite na zmes slaných tyčiniek, praclíkov a chipsov! Upečte trebárs domáce mini pizze so zeleninou a syrom, zdravé slané muffiny, podávajte nachos s domácou paradajkovou omáčkou, neslané alebo len mierne osolené semienka. A doprajte niečo pod zub tiež tým, ktorí sú skôr na sladké, pripravte na stôl sušienky so sušeným ovocím a čerstvé ovocie a taktiež horkú čokoládu. Ak sú v spoločnosti priatelia s alergiou na potraviny alebo intoleranciou, nezabudnite kúpiť vhodné občerstvenia aj pre nich.

Po zápase: Zašportujte si!

Ak máte miesto a možnosť, prečo si nepretiahnuť svaly hrou? Ale ak ste sa prejedli alebo nemáte vhodné priestory, môžete si zahrať stolný futbal alebo inú spoločenskú hru. Nenechajte si spoločne strávený čas ovplyvniť výsledkom zápasu! Myslite aj na tých, ktorí prišli skôr kvôli spoločnosti a radi by sa porozprávali, zahrali karty, spoločenské hry a užívali si spoločne strávené chvíle!

Vytlačiť stránku
Zdielať článok