Zdravý životní styl Relax Rozprúďte lymfu! Vsaďte na bankovanie či akupunktúru

Nefunkčný lymfatický systém ovplyvňuje aj vašu imunitu. Podpísať sa môže nielen na vašom zdraví, ale i bolestiach kĺbov, zadržiavaní tekutín v tele či akumulácii toxínov. Ako podporiť jej tok?

Lymfodrenáž
Najúčinnejšou cestou k rozprúdeniu lymfy sú tzv. lymfodrenáže. Manuálna lymfodrenáž je náročná hmatová technika, ktorá je orientovaná na kožu a podkožie. Skúsený masér ju vykonáva pomalými a jemnými krúživými pohybmi. Hlavným cieľom tejto masáže je zlepšenie toku lymfy. V porovnaní s prístrojovou lymfodrenážou je tá manuálna cielenejšia, ohľaduplnejšia a individuálnejšia. Potrebných je viac sedení za sebou a po masáži dostatočný pitný režim. Skúsite ju raz a budete chcieť zopakovať!

Bankovanie
Bankovanie je jedinečná masážna a liečebná technika, pri ktorej dochádza k intenzívnemu prekrveniu masírovanej časti. Na terapiu sa používajú zahriate sklenené banky a metóda funguje na systéme vákua. Pôsobením podtlaku dochádza k popraskaniu drobných kapilár s malými krvnými výronmi. Pri tejto masáži dochádza k detoxikácii organizmu, prekrveniu tkanív a celkovej relaxácii. Bankovanie naštartuje spomalenú lymfu a pomáha pri odstraňovaní opuchov, celulitídy, zadržanej vody v tele a v niektorých prípadoch pri lokálnej bolesti. Aby sa telo zbavilo nahromadených toxínov, je potrebné dodržiavať pitný režim.

Akupunktúra
Prekonajte svoj strach z ihiel, vaše telo sa vám poďakuje. Akupunktúra  je metóda alternatívnej medicíny, ktorá zlepšuje zdravotný stav. Jej čaro spočíva v stimulácii presných miest tela vpichom špeciálnych tenkých ihiel. Tieto akupunktúrne miesta sú body, ktoré sa s nervovými zakončeniami spájajú vnútornými orgánmi a tkanivami. Ľahkosť, ktorú pocítite je na nezaplatenie.

Lávové kamene
Masáž lávovými kameňmi je osvedčená metóda, ktorú praktizovali už aj v starej Číne a Indii. Ide o uvoľňujúcu a všestrannú terapiu, ktorá vás postaví na nohy aj vďaka tomu, že je založená na striedaní tepla a chladu. Masíruje sa okrúhlymi bazaltovými kameňmi, ktoré sú zohriate až na 70 stupňov a studenými mramorovými kameňmi. Lávové kamene harmonizujú celé telo, odoberajú mu negatívnu energiu, eliminujú bolesť v svaloch, zlepšujú cirkuláciu krvi, napomáhajú k detoxikácii a majú výrazný tonizačný efekt. V neposlednom rade masáž stimuluje krvný obeh a lymfatický systém, a tak pomáha pri detoxikácii organizmu.

Vytlačiť stránku
Zdielať článok