Dieťa Tehotenstvo Spievanie bábätku v brušku prospieva, aj keď spievate falošne

Jedným z najlepšie vyvinutých zmyslov pred narodením je sluch. Keď s ešte nenarodeným bábätkom komunikujete – či už hovoríte, spievate, alebo mu púšťate hudbu, nepriamo tak do budúcnosti pripravujete jeho mozog a zmysly na neskoršie poznávanie sveta a sebavyjadrenie. Zvukové podnety dokonca dokážu priamo ovplyvňovať schopnosť dieťaťa učiť sa cudzie jazyky. Spev je na takúto komunikáciu ideálny. Nevadí, že nemáte hudobný talent, je možné, že sa ho takto podarí rozvinúť u vášho potomka.

Kedy začať spievať dieťaťu v brušku?
Už vo štvrtom mesiaci tehotenstva dieťa reaguje na zvuky. Spev je pre jeho ušká príjemný aj preto, lebo má inú melódiu, ako reč. Spievajte podľa nálady a kľudne si pritom aj zatancujte.  Duet s oteckom malého poslucháča poteší dvojnásobne.

Uspávanky účinkujú aj po narodení
Dieťa po narodení síce dobre nevidí, ale počuje a hlas matky dokáže dokonale rozoznať a reaguje naň inak, ako na hlasy cudzích ľudí. Podľa hlasu vedia vycítiť aj maminu náladu. Preto ho už pred narodením môžete zvykať na uspávanky. Zaspievajte mu pred spaním vašu obľúbenú a keď bude bábo na svete, táto melódia mu pomôže upokojiť sa.

Ako komunikovať s bábätkom pred narodením? Pomôžu vám tieto tipy!

Vytlačiť stránku
Zdielať článok