Dieťa Batoľa Zahrajte sa s deťmi vonku! 6 hier na príjemné jarné dni

Keď je pekné počasie, bola by škoda zostať s dieťaťom medzi štyrmi stenami. Obzvlášť, keď vám najbližšie okolie ponúka toľko skvelých možností.

Skákanie škôlky
Rokmi overená klasika, na ktorú nostalgicky spomíname všetci, zapája do činnosti mozog aj svaly. Najlepšie na tom je, že potrebujete iba farebnú kriedu a chodník, na ktorý nakreslíte známe kocky s číslami. Zároveň si s vašim drobcom precvičíte aj prvé základy matematiky. Ako si tak bude hopsať po číslach, rátajte a počítajte ich spoločne. Keď si už dieťa zapamätá základné čísla, pridajte aj ďalšie, aby si rozšírilo vedomosti.

Schovávačka v parku
Pri tejto hre nebudete môcť len tak sedieť na lavičke, aktívne sa zapojíte a dieťa ocení akčných rodičov. Nájdite si na prechádzke parkom pekné miestečko a nechajte ocka s dieťaťom, aby vytvorili tím. Vy ich budete hľadať. Váš partner by mal povzbudiť dieťa, aby našlo miesto, kde ich zaručene nenájdete – za stromami, v kríkoch, v húštine. Túto hru si dieťa ešte viac užije, keď na vás bude volať, zatiaľ čo ho akože nebudete môcť nájsť.

Bláznivé farbenie
Táto hra je stvorená výlučne na hranie sa vonku, lebo doma by ste zašpinili steny, podlahy aj všetko naokolo. Takto stačí zobrať veľký papier a v troche vody rozmiešať vodové alebo temperové farby. Do farebnej vody namáčajte štetec a poriadne ním šľahajte nad papierom, aby sa zmes rozprskla. Miešajte rôzne farby a vytvorte si vlastné umelecké dielo.
Odporúčame si obliecť také oblečenie, ktorého vám neskôr nebude ľúto.

Hula-hop výzva
Dajte šancu kruhom hula-hop, ktoré sa pri správnej technike dokážu točiť okolo pása dlhé minúty. Zaobstarajte jeden detský kruh a jeden dospelácky a dajte sa do súťaženia. Keďže správnu techniku väčšina rodičov už dávno zabudla, bude to zábava aj pre vás. A možno vaše dieťa nebudete ani musieť nechať vyhrať, ale vás prirodzene porazí. A keďže sa budete pretekať vonku, nemusíte sa ani obávať, že točiaci kruh zhodí či poškodí nejaké predmety v domácnosti.

Maľovanie kameňov
Nazbierajte zopár stredne veľkých kameňov, okrúhliaky pri jazerách sú najlepšie. Vytiahnite akrylové alebo temperové farby a maľujte kamene podľa vlastnej fantázie. Vítané sú rôzne zvieratá či vtipné tváre. Na záver ich môžete poukladať vedľa seba a vytvoríte tak milé kamenné umenie.

Zasaďte semienka
Kúpte si zopár sezónnych semienok a zasaďte ich spoločne do záhrady, alebo kvetináča na balkóne. Rastlinky potom spoločne pravidelne zalievajte. Deti majú rady jedinečnú štruktúru pôdy a radosť zo záhradkárčenia celkom nenápadne vedie k láske k prírode. Vysvetlite dieťaťu, ako z takého malého semienka vyrastie rastlina či mocný strom.

Vytlačiť stránku
Zdielať článok