Dieťa Predškolák Má vaše dieťa talent na futbal? Rozvíjajte ho spoločne

V takom prípade tu máme malého futbalového fanúšika! Nezostáva vám iné, než drobcovu vášeň rozvíjať a dať mu všetko potrebné, aby ju premenil na niečo väčšie.

Futbalová škola

Poobzerajte sa po okolí, kde je najbližšia futbalová škola. Vďaka obrovskej popularite futbalu pravdepodobne nájdete tú správnu futbalovú školu aj v blízkosti svojho bydliska.

Je to skvelé miesto pre športový rozvoj vášho dieťaťa. Na začiatok ale postačí aj futbalový krúžok. Bez ohľadu na to, kam vaše dieťa pôjde, bude tam rozvíjať svoju motoriku a možno sa futbalom "nakazí" ešte viac.

Účasť na malých futbalových turnajoch navyše pomáha formovať charakter dieťaťa. Naučí ho zdravej rivalite, vysporiadať sa s porážkou aj užiť si radosť z výhry. Nie každý adept futbalovej školy sa stane futbalistom, ale čas v nej strávený nemožno považovať za stratený.

Tréningy futbalu sú zvyčajne dvakrát týždenne v popoludňajších hodinách. Futbalové školy sa snažia zabezpečiť, aby ich aktivity nenarušovali školské povinnosti detí.

Futbal ako spôsob trávenia času otca s dieťaťom

Vraj stačí jedna lopta a dve bránky. A dokonca aj vtedy, máte len jednu loptu a žiadne bránky, môžete sa báječne pobaviť. Potrebovať budete kúsok voľného priestoru. Ak nemáte záhradu, vezmite dieťa do blízkeho parku. Nezabudnite na loptu! Dokonalá zábava pre všetkých hráčov je zaručená.

Nevinné kopanie do lopty s malým hráčom predstavuje nielen relaxačné aktivitu na čerstvom vzduchu, ale aj spôsob, ako posilňovať vzťah s dieťaťom. Ak si chcete zábavu okoreniť, vyberte si tímy, za ktoré hráte, a ktorého futbalistu predstavujete. Váš malý futbalový fanúšik bude takúto zábavu určite milovať!

Fandite doma

Sledovanie zápasov v televízii je povinný rituál každého futbalového fanúšika. Majstrovstvá sveta sú skvelou príležitosťou zasadnúť spoločne s rodinou pred televízor a fandiť národnému alebo inému tímu. Pripravte si trochu futbalových zaujímavostí, aby ste dieťa zaujali a ukázali mu, že si ceníte jeho vášeň a že aj vy sami máte vedomosti, ktoré posilnia vašu autoritu v jeho očiach.

K futbalu patrí občerstvenie

Sledovanie futbalu sa nezaobíde bez občerstvenie pre fanúšikov. Určite vyskúšajte recept na Tomášove burgery pre skutočných fanúšikov. Dobre vám padnú aj mäsovo-syrové guľky a vegetariáni si pochutia na brusnicových chuťovkách.

Virtuálny futbal dieťa nič nenaučí

 Počítačové hry, ktoré simulujú futbalovú hru, sú mimoriadne obľúbené medzi deťmi aj dospelými. Pamätajte však, že čas strávený virtuálnym futbalom treba rozumne vymedziť a nenahradí skutočnú naháňačku za loptou.  

Vytlačiť stránku
Zdielať článok