Recepty Červené zamatové srdiečka

Suroviny

115 g masla

100 g cukru

220 g hladkej múky

1 vajce

1 ČL vanilkového extraktu

2 ČL kvalitného kakaa

1/4 ČL ryžového octu (nemusí byť)

20 g červeného potravinárskeho farbiva

Na krém:

120 g krémového tvarohu

160 g práškového cukru

1 ČL vanilkového extraktu

štipka soli

Popis

Maslo vymiešame s cukrom dohladka, pridáme vajce, vanilkový extrakt a kakao. Nakoniec pridáme ryžový ocot a dobre premiešame. K zmesi pridáme farbivo. Miešame, až kým nebude zmes rovnomerne zafarbená, potom pridáme múku a vypracujeme hladké cesto. Ak sa veľmi lepí, prisypeme viac múky. Cesto zabalíme do fólie a necháme aspoň 1 hodinu odpočívať. Rúru predhrejeme na 180 °C a plech vystelieme papierom na pečenie. Cesto rozvaľkáme na hrúbku približne 3 mm a vykrajujeme srdiečka. Poukladáme ich na plech a pečieme približne 8 minút. Po upečení ich necháme úplne vychladnúť. Na plnku vymiešame tvaroh s cukrom, so štipkou soli a s vanilkovým extraktom. Sušienky natrieme tenkou vrstvou krému, do stredu vložíme paličku a opatrne pritlačíme druhé srdiečko. Sušienky necháme aspoň 1 hodinu v chladničke, aby stuhli a držali na paličke a pred podávaním ich môžeme poprášiť cukrom.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8