Recepty Ceviche z lososového pstruha

Suroviny

200 g filiet z lososového pstruha

1 strúčik cesnaku

¼ čili papričky

10 g zázvoru

1 lyžica octu zo sherry

šťava z 1 limetky

1 cibuľa

½ čerstvej uhorky

2 krajce ražného alebo celozrnného chleba

50 g tvarohového syra

2 vetvičky kôpru

3 vetvičky koriandra

čierne korenie

soľ

pažítka na ozdobenie

Popis

Pstruha umyjeme a odstránime z neho všetky kosti. Nakrájame ho na kocky. Do misky vytlačíme šťavu z limetky a pridáme ocot. Koriander, zázvor a čili papričku nakrájame nadrobno a pridáme ich do šťavy. Cibuľu a cesnak nakrájame na kocky a pridáme do marinády. Všetky prísady zmiešame a jemne dochutíme soľou a čerstvo namletým čiernym korením. Pridáme rybu. Všetko spolu premiešame. Uhorku nakrájame na malé kocky a pridáme k rybe. Všetko odložíme na približne 2 hodiny do chladničky. Tvaroh zmiešame s nasekaným kôprom. Chlieb nakrájame na štvorce veľké asi 3 cm. Rybu vyberieme z chladničky a marinádu precedíme. Lososový pstruh zbledne. Nebojte sa, tak to má byť, keďže kyslá limetka a ocot stiahli z ryby bielkoviny. Na každý krajec chleba položíme porciu ryby. Navrch dáme lyžičku tvarohu, dozdobíme plátkami čili a nakrájanou pažítkou. Podávame ihneď, kým je ryba ešte studená.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4