Recepty Mrkvové rezy s kokosom

Suroviny

1,5 hrnčeka trstinového cukru

4 vajíčka

1/2 hrnčeka oleja

2 hrnčeky polohrubej múky

2 ČL sódy bikarbóny

1 prášok do pečiva

1 lyžička škorice

4 hrnčeky strúhanej mrkvy

1 hrnček strúhaného kokosu

štipka soli

250 g nátierkového masla (príp. mascarpone alebo syr philadelphia)

1/2 hrnčeka trstinového cukru

200 g gréckeho jogurtu alebo kyslej smotany

1 vanilkový struk

kôra a šťava z 1 citróna

strúhaný kokos na posypanie

Popis

Vajcia a cukor vyšľaháme do peny a postupne vmiešame všetky ostatné suroviny. Pripravené cesto vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech. Pečieme približne 45 minút na 180 °C dozlatista, až kým špáradlo pichnuté do cesta nebude suché.

Koláč po upečení necháme vychladnúť. Nátierkové maslo vyšľaháme s cukrom, jogurtom, dreňou z vanilkového struku, citrónovou šťavou a kôrou. Pripravenú polevu vylejeme na vychladnutý koláč a posypeme kokosom. Necháme vychladnúť a krájame na rezy.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 4. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8