Broskyňovo-vanilkové „maslo“

Suroviny

8 broskýň (veľkých)
½ hrnčeka trstinového cukru
1 hrnček vody
1 citrón (len šťava)
1 vanilkový struk

Popis

Postup

Broskyne ošúpeme a nakrájame na menšie kúsky. Môžeme použiť škrabku na zeleninu, veľmi ľahko sa s ňou zbavíme jemnej kože broskýň. Broskyne pridáme do veľkého hrnca spolu s vodou a cukrom. Za stáleho miešania privedieme k varu. Keď sa zmes začne variť, znížime teplotu na polovicu a varíme ešte asi 20 minút, kým sa broskyne nebudú rozpadávať. Pridáme citrónovú šťavu a premiešame.

S ručným mixérom veľmi pomaly mixujeme, až kým nebude zmes úplne hladká. Zmes potom precedíme cez sitko.

Takto precedené pyré vložíme naspäť do čistého hrnca a privedieme k varu. Pridáme vanilku. Znížime teplotu a necháme jemne pobublávať asi 40 minút. V tomto kroku je dôležité časté premiešavanie. Horúcim broskyňovým „maslom“ naplníme poháriky, necháme vychladnúť a neskôr ich uzavrieme.

Broskyňové „maslo“ skonzumujte  počas 2 týždňov.  Je ideálne napríklad na raňajky na opečený toast alebo na vianočku. 

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 14. 10. od 8:00 hod. do 20. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4