Zdravý životní styl Zdravé jedlo Trápia vás problémy s trávením? Najedzte sa!

Problémy s trávením naznačujú, že sa na vašom tanieri stala nejaká chyba. Ruku na srdce – určite nebola iba jedna. V horšom prípade vám telo oznamuje, že vo vašom tráviacom trakte niečo nie je v poriadku a na to by sa mal pozrieť lekár. Ak však vaše črevá zaháľajú z prvého dôvodu, poradíme vám, ako pomôcť im, a teda aj sebe.
Jedzte...

... ryby
Keď ste „mäsožravec“ a bez mäsa sa jednoducho nenajete, odľahčite svojmu bruchu rybacinou. Rybie mäso je ľahšie stráviteľné ako iné druhy mäsa. Skvelá kombinácia je treska s pomarančom a feniklom, pretože aj fenikel prispieva k lepšiemu tráveniu.

... jablká
Jabĺčko je dobré na trávenie, pretože obsahuje pektín. Pektín je vláknina, a tá, ako vieme, podporuje peristaltiku, čiže pohyb čriev. Najlepšie je chrúmať čerstvé umyté jablká aj so šupou.
Tip pre deti: Keď vaši krpci nad jablkom krútia nosom, naservírujte im ho v inej podobe! 

... slivky
Tento recept poznala aj prababka vašej prastarkej. Sušené slivky sú nabité nerozpustnou vlákninou, ktorou prečistia črievka malým aj veľkým. Okrem toho zasýtia a zaženú chuť na sladké. Pre väčší účinok ich namočte na noc do vody a ráno zjedzte. 

... figy
Podobne ako slivky, aj figy sú dobrým trénerom na pohyb čriev. Keď kupujete sušené, voľte veľké a mäkké plody. Pozor na ne, ak máte problém so žlčníkom. Maličké zrniečka by vám mohli privodiť veľké bolesti!

... mrkva
Mrkva je dobrá na oči, ale aj na lenivé brucho. Podobne ako jablko obsahuje veľa vlákniny, ktorá funguje ako kefa na črevá. Navyše poskytuje živiny aj črevnej mikroflóre. Nastrúhajte si mrkvový šalát s hrozienkami a pridať doň môžete aj jablko.

Vytlačiť stránku
Zdielať článok