Zdravý životní styl Zdravý štýl Šialené diéty: Chudnite s pásomnicou alebo keksíkmi!

Azda neexistuje žena, ktorá by aspoň raz v živote neskúsila držať diétu. Takú, ktorú jej odporučila kamarátka, akú našla na internete, alebo si zostavila doma sama. Všetky diéty, ktoré nie sú robené odborníkom „na telo“, vám môžu uškodiť. Jojo efekt je pritom tým menším zlom. Pri neodbornej diéte sa ohrozujete nedostatkom živín, ktoré môžu viesť k podvýžive až ochoreniu tráviaceho traktu, nervov, k psychickým zmenám. Napriek tomu existuje množstvo diét, pri ktorých je vám už na prvý pohľad jasné, že nie sú v súlade ani so zdravím, ani so zdravým rozumom.

Batoľacia diéta

Trénerka celebrít Tracy Anderson vymyslela túto batoľaciu diétu a pravdepodobne na nej aj poriadne zarobila, keďže ju otestovali aj herečky ako Jennifer Aniston či Gwyneth Paltrow. Asi si povedala, že jesť len rozmixované ovocie, zeleninu a mäso bez olejov, solí a tukov je skvelý spôsob ako získať telo snov. Keď to dávame batoľatám, prečo by sme si na tomto menu nemohli pochutnať aj my? Takáto diéta však nie je dlhodobo udržateľná. Organizmus bábätka je úplne odlišný od organizmu dospelého človeka, nehovoriac o tom, že soli aj tuky sú pre telo nepostrádateľné. Napríklad už len preto, lebo bez tukov nevieme spracovať vitamíny A či E.

Diéta s jablčným octom

Pri tejto diéte by ste mali pred každým jedlom vypiť pohár jablčného octu, do ktorého ste si predtým pridali kajenské korenie s medom. Na túto diétu prisahala aj Beyoncé, tá to však hnala do krajnosti a voda s kajenským korením bola jej jedinou stravou. Tento nápad môže uškodiť najmä ľuďom so syndrómom dráždivého čreva alebo tým, ktorých trápi reflux. Korenie s kyslým octom ich príznaky len zhorší. Namiesto prelievania sa octom pite čistú vodu alebo bylinkový čaj.Vojenská diéta
Pri vojenskej diéte sa musíte riadiť podľa plánu vysoko obmedzujúceho prijaté kalórie, ktorý však povoľuje náhodný výber jedla počas troch dní. Keď dodržíte predpísané množstvo kalórií, môžete si dať hoci aj párok v rožku či zmrzlinu. Zvyšné štyri dni jete to, na čo máte chuť. Takže si síce môžete dopriať to, po čom vám srdce piští, ale po sčítaní kalórií toho bude žalostne málo a vy budete hladní a zúriví.

Hlinená diéta

Skutočne ide o hlinu! Vraj ju treba rozmiešať v pohári vody a vypiť. Tento čudesný mok má čistiť črevo od toxínov a potlačovať pocit hladu. V skutočnosti je však táto diéta skutočne nebezpečná. Konzumácia hliny totiž môže poškodiť vnútro čriev a viesť k nedostatku dôležitých živín, nehovoriac o mikroorganizmoch, ktoré hlina obsahuje. Hlina tiež vyťahuje živiny z tela a bráni tak v ich absorbovaní. Hlinu na detoxikáciu rozhodne nepotrebujete, zvládnu to pečeň a obličky. Stačí sa vyvážene stravovať a môžete celú detoxikačnú tému hodiť za hlavu.

Pásomnicová diéta

V našom šialenom zozname nemôže chýbať táto „lahôdka“. Po štíhlom tele bažiaca dáma by mala zhltnúť vajíčka pásomnice. Pásomnica potom teoreticky opustí jej telo cez tráviaci trakt. Odborníci však varujú, že zbaviť sa týchto parazitov môže byť veľmi ťažké. Nikto taktiež nezaručí, že sa pásomnica nepremiestni do inej časti tela. Pásomnica je proste parazit a jej prítomnosť v tele môže spôsobiť slabosť, bolenie hlavy, nevoľnosti či hnačku. No fuj!

Keksíková diéta

Pri tejto diéte by ste mali zjesť jeden či dva keksíky každé dve hodiny, dokopy maximálne deväť kusov. Keksíky by mali obsahovať špeciálne ingrediencie potláčajúce hlad ako proteín či vlákninu. Okrem toho si môžete dať ešte jedno jedlo podľa vlastného výberu, ktoré obsahuje 500 – 700 kalórií. Keksíky sú síce super, ale po niekoľkých dňoch by sa vám už isto prášilo z úst a navyše by vám bolo zle z nedostatku vitamínov a minerálov.

Vytlačiť stránku
Zdielať článok