Dieťa Školák Kam s deťmi? Tieto miesta na Slovensku stoja za to!

Víkendy či dovolenkové dni sú ako stvorené na výlety. S deťmi nemusíte len sedieť doma alebo sa potiť na detskom pieskovisku. Vybrali sme pre vás zopár miest, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Sú totiž originálne, interaktívne, atraktívne a predovšetkým naše.

Habakuky (Donovaly)

Ak máte radi slovenské ľudové rozprávky a chcete, aby si ich zamilovali aj vaše deti, Hababuky sú tou správnou voľbou. Rozprávková dedinka na Donovaloch pri Banskej Bystrici, ktorú tvoria domčeky na štýl ľudovo-fantazijnej architektúry si vás získa a ústa v nej budete otvárať spolu s deťmi. Dobšinského rozprávkový svet vás vtiahne do fantastického sveta Popolvára, Zlatej priadky, Laktibradu a mnohých ďalších diel.  Navštívite Škrupinkový zámok, amfiteáter, prezriete si ukážky ľudových remesiel či interaktívne divadielko. Peniaze nechajte doma, v tejto krajine-nekrajine sa totiž platí špeciálnou menou – zlatými a striebornými mincami Habakukmi. Rozprávková sezóna sa otvára 30. júna 2018 oslavou 10. narodenín a bohatým sprievodným programom.


V Habakukoch čaká na deti bohatý program. Zdroj: habakuky.eu

Vodárenská záhrada (Bratislava)

Skvelým tipom v hlavnom meste je aj Vodárenská záhrada, ktorá sa nachádza na Devínskej ceste. Plochu o výmere jedného hektára sprístupnili verejnosti Bratislavská vodárenská spoločnosť a Vodárenské múzeum. A dobre urobili. Veľkorysý priestor v blízkosti Karloveského ramena  ponúka oddych, miesto na rodinný piknik, šport a relax. Jej hlavná časť je venovaná práve deťom, ktoré si užijú fontány, vyhliadkovú vežu, lavičky ako aj priestor na hranie.


Vodárenská záhrada ponúka relax pre celú rodinu. Zdroj: vodarenskemuzeum.sk

ZOO kontakt na Liptove (Liptovský Mikuláš)

ZOO Kontakt je tak trochu iná zoologická záhrada. Nečakajú tam na vás totiž zvieratá prísne izolované v diaľke. Deti sa ich tu môžu dotýkať a spoznávať ich svet celkom zblízka tak, ako ho doposiaľ nemali šancu zažiť. Na hlave im bude sedieť papagáj, poťažkajú si polmetrovú suchozemskú korytnačku, pohladkajú si somárika či malé levíča priamo vo výbehu. Zvieratká si pomojkajú, nakŕmia a nadviažu s nimi skutočný vzťah.


V ZOO kontakt sú kontakty so zvieratami skutočné. Zdroj: zookontakt.sk

Dinopark (Bratislava, Košice)

Prehistorický raj. Presne to sú unikátne Dinoparky, ktoré nájdete v areáli bratislavskej zoologickej záhrady, ako aj v košickej ZOO. Tajomný svet druhohôr je vhodný pre návštevníkov každého veku, a tak v ňom zopár hodín radostne strávia aj tí najmenší, aj starší. Majú možnosť obdivovať modely dinosaurov v životnej veľkosti, niektoré sú pohyblivé, iné zas vydávajú zvuky. Prejdú sa po náučnom chodníku o vývoji života na zemi, naštívia 3D kino a zahrajú sa na detskom paleontologickom ihrisku. Samozrejmosťou je aj občerstvenie, parkovanie či DinoShop so suvenírmi, ktorého návštevou riskujete, že sa vás byt premení na prehistorický bunker plný malých dinosaurov.


V Dinoparku dinosaury vidíte aj počujete. Zdroj: Dinopark.sk

Obrovo (Čutkovská dolina, Ružomberok)

Vedeli ste o tom, že aj na Slovensku máme svojho lokálneho Shreka? Volá sa Čutko a je posledným žijúcim obrom karpatského typu na svete. Hovorí o sebe, že je Shrekovým bratrancom a je strašidelný. Dokonca až tak veľmi, že cez deň odchádza do hôr, aby sa ho deti nebáli a necháva pre ne otvorený svoj originálny dom. V ňom sa môžu dosýta vyskákať na jeho posteli, vystreliť z praku pred domom, zahrať si obriu dámu, striekacou pištoľou vyumývať uložené mliečne zuby, pohúpať sa v kolíske, zahrať si hru Obor, nehnevaj sa alebo si lámať hlavu nad hlavolamom. Akčných aktivít je v Čutkovskej doline oveľa viac, deti sa tam spoľahlivo unavia a domov odídu plné zážitkov.


V Obrove sa deti cítia ako rozprávkový Janko Hraško. Zdroj: Obrovo.sk

Donovalkovo (Donovaly)

Donovalkovo je hlavným mestom detí a je skutočne rozkošné. Na juniorov od dvoch rokov tu čaká 21 maličkých domčekov, ktoré sú postavené presne na obraz detského sveta. „Zábavu tu koordinujú animátori a deti naučia ako natankovať, čo robiť v prípade požiaru, ako narábať s peniazmi, ako separovať odpad, ako samostatne nakupovať a veľa iného. Malé princezné môžu navštíviť Snehulienku, alebo Popolušku a priamo u nej doma si pripraviť chutný koláčik či vypiť lahodnú šálku čaju,“ láka malých návštevníkov stránka areálu. Okrem toho deti poteší minifarma so zvieratkami, dopravné ihrisko, interaktívna galéria či autentický autoservis.

Kam s deťmi? Tieto miesta na Slovensku stoja za to!
V Donovalkove si deti skúsia život dospelákov. Zdroj: donovalkovo.sk

Zdroj: obrovo.sk, dinopark.sk, vodarenskemuzeum.sk, zookontakt.sk, habakuky.eu, donovalkovo.sk

Vytlačiť stránku
Zdielať článok

Články

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.