Recepty Valentínske raňajky zo srdca

Suroviny

300 g masla
270 g práškového cukru
1 vanilkový cukor
6 vajec
150 ml mlieka
450 g polohrubej múky
1 prášok do pečiva
1 lyžička sódy bikarbóny
soľ
1 dcl cviklovej šťavy

Popis

Maslo s cukrom vyšľaháme do svetlej peny a postupne pridáme žĺtky a mlieko. Potom pridáme múku zmiešanú s práškom do pečiva a vyšľahaný sneh z bielok. Nakoniec štipku soli a všetko spolu vymiesime. Polku cesta odložíme a do druhej pridáme cviklovú šťavu a ak je cesto príliš riedke, pridáme múku.

Vylejeme do vymazanej a posypanej rovnej formy. Pečieme cca 20 – 30 minút na 180 °C. Necháme vychladnúť a vykrajujeme srdiečkovou formičkou. Do bábovkovej formy vkladáme srdiečka vedľa seba ako na obrázku.

Zalejeme odloženým svetlým cestom. Valentínske raňajky zo srdca Dopečieme cca 30 minút na 180 °C.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 25. 11. od 8:00 hod. do 1. 12. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8