Recepty Marinovaný losos

Suroviny

4 filety lososa (asi 500 g každá)
soľ
čierne korenie (čerstvo zomleté)
1 PL hnedého cukru
1 pomaranč (šťava a kôra)
1 hrsť mäty (čerstvej)
vlašské orechy (sekaný)
čili paprička (môžete vynechať)
olivový olej

Popis

Filety lososa potrieme pestom, ktoré si pripravíme v kuchynskom procesore alebo mažiari. Pesto vyrobíme z mäty, hnedého cukru, pomarančovej kôry, šťavy, orieškov, olivového oleja a čili. Rybu osolíme s mierou, jemne nakoreníme a potrieme tenkou vrstvou pesta. Celú filetu pokvapkáme olivovým olejom, polejeme šťavou z pomaranča a ideálne necháme cez noc marinovať v chladničke.

Po vytiahnutí pečieme na panvici zo strany kože asi 10 minút na jemnom plameni, potom otočíme filetu na stranu mäsa a sporák vypneme. Losos sám dôjde.

Marinovaný losos Táto delikátna rybka má byť stále v strede ružová a šťavnatá.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 18. 11. od 8:00 hod. do 24. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8