Recepty Marinovaný losos

Suroviny

4 filety lososa, asi 500 g každá

soľ

čerstvo zomleté čierne korenie

1 PL hnedého cukru

1 pomaranč

hrsť čerstvej mäty

sekané oriešky

čili (môžete vynechať)

olivový olej

Popis

Filety lososa potrieme pestom, ktoré si pripravíme v kuchynskom procesore alebo mažiari. Pesto vyrobíme z mäty, hnedého cukru, pomarančovej kôry, šťavy, orieškov, olivového oleja a čili. Rybu osolíme s mierou, jemne nakoreníme a potrieme tenkou vrstvou pesta. Celú filetu pokvapkáme olivovým olejom, polejeme šťavou z pomaranča a ideálne necháme cez noc marinovať v chladničke.


Po vytiahnutí pečieme na panvici zo strany kože asi 10 minút na jemnom plameni, potom otočíme filetu na stranu mäsa a sporák vypneme. Losos sám dôjde.


Marinovaný losos Táto delikátna rybka má byť stále v strede ružová a šťavnatá.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  Informácie



Ponuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  Informácie



Platí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8