Dieťa Tehotenstvo 7 NAJ dôvodov, prečo je skvelé stať sa matkou v zrelom veku

Hoci by mnohé z nás chceli mať dieťa medzi dvadsiatym a tridsiatym rokom života, nie vždy to tak vyjde. A niekedy je to vážne skvelá vec! Prvorodička po tridsaťpäťke dnes nie je nič neobvyklé a trend takýchto mamičiek je na vzostupe. Ak ste jednou z nich, v niektorých týchto príkladov sa určite spoznáte.

1.   Cítite sa pripravená, naozaj pripravená
Mali ste čas si zo svojho zoznamu životných cieľov odškrtnúť veľa vecí – od divokých večierkov až po cestovanie po svete. Pravdepodobne ste navštívili veľa miest a teraz ste pripravená sa usadiť a mať dieťa. Batoh však zatiaľ nevyhadzujte.

2.   Máte strechu nad hlavou
Ak máte to šťastie, že už dlhší čas pracujete, stať sa matkou neskôr má svoje finančné výhody. Pravdepodobne vás za dlhoročné vedenie účtu ešte žiadnymi hodinkami neocenili, ale ak vám prvá výplata prišla niekedy v dvadsiatke, je pravdepodobnejšie, že ste si s trochou šťastia kúpili bývanie a premýšľali ste nad vecami, ako sú úspory, dôchodok alebo životné poistenie. Pravdepodobne ste tiež v tom bode svojej kariéry, kedy je materská dovolenka zvládnuteľná. Materská dovolenka môže byť obtiažna v akomkoľvek veku, ale keď nadriadenému pripomeniete svoje skúsenosti, mohlo by vám to pomôcť vyjednať si pružnú pracovnú dobu.

3.   Mali ste čas si to vyskúšať
Či už z radov súrodencov, kamarátov alebo kolegov, pravdepodobne poznáte aspoň jednu osobu, ktorá už dieťa mala a máte vďaka tomu bezprostrednú skúsenosť s výmenou plienok, správaním a rozosmievaním malého dieťaťa. Hoci to nikdy nie je to isté ako vlastné dieťa, budete pokojnejšia, ak už viete, ako novorodenca držať a neublížiť mu. Navyše možno dostanete nejaké detské oblečenie a potreby, ktoré vaši priatelia a rodina už nepotrebujú a s oblečením vám tiež odovzdajú veľa tipov a rád.

4.   Nebudete potrebovať drahé členstvo v posilňovni
Z nekonečných prechádzok po parku, snahy dieťa uspať a behania za aktívnym batoľaťom budete mať pravdepodobne dostatok pohybu, takže už nebudete potrebovať chodiť do posilňovne a nebudete teda musieť platiť za drahú permanentku.

5.   Budete sa cítiť sebavedome
Vďaka väčšiemu množstvu životných skúseností sa budete cítiť sebavedome a nebudete sa starať o to, čo si myslia ostatní. Upokojovanie rozzúreného batoľaťa v preplnenom nákupnom centre je nič oproti niekoľkým rokom jednania s cholerickým šéfom.

6.   Konečne ste našli toho pravého
Či už je to nový partner alebo niekto, s kým ste dlhšiu dobu, pravdepodobne už za sebou máte viac vzťahov, takže by ste mali byť schopná spoznať partnera, ktorý pri vás bude stáť v dobrom aj v zlom. A ak ste na to sama, poznáte seba i svoje potreby lepšie než ktokoľvek iný.

7.   Viete, na koho sa môžete spoľahnúť
Mali ste to šťastie nájsť si skupinu priateľov, ktorí pri vás budú stáť, keď ich budete potrebovať. Od podania šálky čaju, keď ste unavená, až po zdvihnutie telefónu, keď sa potrebujete porozprávať, konečne aj pre vašich kamarátov nastal čas vám oplatiť pomoc v ťažkých chvíľach. Tak hurá do toho!

Vytlačiť stránku
Zdielať článok

Články

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.