Recepty Poctivá gulášová polievka v chlebe

Suroviny

4 bochníky chleba
1 l hovädzieho vývaru
200 g hovädzieho mäsa na guláš
1 cibuľa
2 PL kačacieho tuku
1 PL hladkej múky
1 PL mletej červenej papriky
1 ČL majoránu
1 ČL mletej rasce
1 štipka mletého čili
3 strúčiky cesnaku
3 zemiaky
soľ
čierne korenie

Popis

Postup

Na jednej lyžici rozohriatej masti speníme nadrobno pokrájanú cibuľu. Pridáme na kocky nakrájané mäso a papriku. Osolíme, okoreníme, posypeme rascou, pridáme chilli a zalejeme vývarom. Pod pokrievkou dusíme do mäkka. Zvyšnú masť rozohrejeme, pridáme múku a miešame, kým nebudeme mať hladkú zápražku. Tú rozmiešame vo vývare. Do polievky pridáme na kocky pokrájané zemiaky, rozdrvený cesnak a majorán. Za občasného miešania povaríme ešte 15 minút. Pripravíme si bochníky. Odrežeme im vrchnú časť a vnútro vydlabeme. Tesne pred podávaním do nich naservírujeme horúcu polievku.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 28. 10. od 8:00 hod. do 3. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8