Recepty Poctivá gulášová polievka v chlebe

Suroviny

4 bochníky chleba

1 l hovädzieho vývaru

200 g hovädzieho mäsa

1 cibuľa

2 PL masti

1 PL hladkej múky

1 PL mletej papriky

1 ČL majoránky

1 ČL mletej rasce

1 štipka chilli

3 strúčiky cesnaku

3 zemiaky

soľ

čierne korenie

Popis

Postup

Na jednej lyžici rozohriatej masti speníme nadrobno pokrájanú cibuľu. Pridáme na kocky nakrájané mäso a papriku. Osolíme, okoreníme, posypeme rascou, pridáme chilli a zalejeme vývarom. Pod pokrievkou dusíme do mäkka. Zvyšnú masť rozohrejeme, pridáme múku a miešame, kým nebudeme mať hladkú zápražku. Tú rozmiešame vo vývare. Do polievky pridáme na kocky pokrájané zemiaky, rozdrvený cesnak a majorán. Za občasného miešania povaríme ešte 15 minút. Pripravíme si bochníky. Odrežeme im vrchnú časť a vnútro vydlabeme. Tesne pred podávaním do nich naservírujeme horúcu polievku.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 4. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8