Recepty Vláčny tvarohový koláč s jahodami

Suroviny

80 g hladkej múky špaldovej
80 g kukuričnej krupice
1 ks prášku do pečiva
250 g tvarohu (jemného)
3 vajcia
100 g masla
100 g medu
citrón (len šťava)
400 g jahôd (čerstvých)

Popis

Namiesto jahôd môžete použiť aj iné drobné sezónne ovocie podľa vlastnej voľby. Vyskúšajte rebarboru, čučoriedky, maliny či ríbezle. Ak budete používať mrazené drobné ovocie, nechajte z neho poriadne odkvapkať prebytočnú tekutinu, aby sa cesto na koláč neželane nerozriedilo.

V našom recepte sme použili alternatívnu špaldovú múku – je výživnejšia ako bežná pšeničná. Ak máte intoleranciu na lepok, vyskúšajte pripraviť koláč s kukuričnou či pohánkovou múkou. Bežnú pšeničnú krupicu je tiež možné nahradiť bezlepkovou.

Ako sladidlo môžete okrem medu použiť aj javorový sirup alebo stavte na klasiku – kryštálový cukor. Pre tých, ktorí neobľubujú ani jedno zo sladidiel, máme ďalší skvelý tip. Na osladenie koláča použite len rozmixované sladké ovocie, napríklad banán či marhule, a tvarohový koláč tak dochutíte len ovocnou fruktózou.

K tomuto sviežemu jahodovému koláču s tvarohom sa hodí letná limonáda. Urobte si doma vlastnú, inšpirujte sa našimi receptami.

Tvarohový koláč s jahodami je veľmi obľúbený u detí. Hodí sa ako desiata do školy, ale aj ako výborný koláč na narodeninovú párty. Okrem koláčika však nezabudnite aj na vhodný program pre deti. Tu nájdete pár osvedčených tipov.

Postup

1

Tvaroh, maslo a vajíčka vyberieme z chladničky a necháme ohriať na izbovú teplotu. Do misky nasypeme špaldovú múku, krupicu a prášok do pečiva a premiešame suché suroviny. Pridáme rozbité vajíčka, zmäknuté maslo a tvaroh. Zalejeme citrónovou šťavou. Všetky suroviny na koláč dôkladne premiešame ručne alebo pomocou kuchynského robota. Do cesta pridáme polovicu jahôd nakrájaných na malé kúsky, zvyšné jahody si necháme na ozdobenie. Jahody zľahka vmiešame do cesta tak, aby sme ich nepopučili.

2

Formu na pečenie koláča vymastíme maslom a vysypeme múkou alebo krupicou, aby sa nám cesto neprilepilo. Vylejeme vláčne cesto a koláč pečieme v predhriatej rúre na 180 stupňov Celzia cca 30 – 35 minút.

3

Tvarohový koláč podávame vychladnutý, ozdobený jahodami a posypaný práškovým cukrom. Ak však uprednostňujete zdravšiu verziu, odporúčame koláč ozdobiť len čerstvým ovocím.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4