Recepty Tekvicové rizoto s kozím syrom

Suroviny

500 g oranžovej tekvice

1 cibuľa

300 g ryže na rizoto (arborio)

300 ml bieleho vína

500 ml vývaru (z varenia tekvice)

tymian

soľ

mleté čierne korenie

4 lyžice tekvicových semiačok

100 g kozieho syra

2 lyžice masla

2 lyžice olivového oleja

Popis

Tekvicové rizoto s kozím syromTekvicu očistíme a rozdelíme na dve časti. Jednu nakrájame na kúsky a dáme ju variť do mierne osolenej vody. Tekvicu po uvarení rozmixujeme, vývar si odložíme. Druhú časť pokrájame na drobné kúsočky, tú budeme restovať s ryžou. Na oleji podusíme cibuľku. Pridáme ryžu a tymian a za stáleho miešania postupne podlievame najprv vínom, potom vývarom z tekvice. Varíme odkryté, pravidelne miešame, kým sa tekutina nevstrebe do ryže. Nakrájanú tekvicu pridáme až v polovici varenia, aby sa nerozvarila. Keď je ryža akurát, hrniec odstavíme, zmes osolíme a okoreníme. Do odstaveného rizota primiešame maslo a najemno nastrúhaný kozí syr. Hotové rizoto posypeme hoblinami syra a nasucho opraženými tekvicovými semiačkami.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 5. 8. od 8:00 hod. do 11. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4