Recepty Španielske vtáčky

Suroviny

500 g hovädzieho zadného (nakrájaného na plátky)
2 vajcia (varené na tvrdo)
4 plátky morčacej šunky
2 kyslé uhorky
1 červená paprika
1 biela cibuľa
horčica
200 ml vývaru (alebo vody)
mleté čierne korenie
soľ
slnečnicový olej

Postup

1

Natvrdo uvarené vajcia a uhorky prekrojíme na štvrtiny, papriku na osem pásikov.

2

Mäso jemne naklepeme, osolíme, okoreníme a potrieme z jednej strany horčicou.

3

Na každý rezeň dáme plátok šunky a naň poukladáme po dve štvrtiny vajec, uhoriek a dva pásiky papriky.

4

Zavinieme a previažeme niťou alebo zaistíme špáradlom.

5

Cibuľu nakrájame na kocky a osmažíme na rozohriatom oleji. Pridáme závitky a z každej strany ich opečieme, aby sa „zatiahli“. Podlejeme horúcou vodou alebo vývarom a dusíme pod pokrievkou asi 40 minút. Potom podľa potreby ešte šťavu zredukujeme. Tip na servírovanie: Podávame s ryžou, prekrojené na dve časti, aby bolo vidno peknú mozaiku vnútri závitka.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8