Recepty Slávnostný červený šalát

Suroviny

1 červená kapusta (približne 650g)

2 červené jablká (nakrájané na kocky)

50 g vlašských orechov (nahrubo nasekaných)

5 PL octu z červeného vína

2 PL medu

2 červené cibule (nakrájané na kocky)

250 g červenej repy (varenej, nakrájanej na kocky)

2 pomaranče

3 PL želé (z červených ríbezlí)

2 PL olivového oleja

Postup

1

Rozštvrťte kapustu, potom vyrežte biely hlúbik v dolnej časti a dajte ho bokom. Kapustu najemno nakrájajte a dajte do veľkej misky s cibuľou, jablkami, červenou repou a vlašskými orechmi. Navrch jemne nastrúhajte kôru z pomarančov.

2

Z vrchnej aj spodnej časti pomaranča trocha odrežte tak, že pomaranč bude môcť samostatne stáť. Malým zúbkovaným nôžom sa zbavte kôry a jadierok. Držte každý pomaranč nad miskou, vylupnite mesiačiky do misky a rovnako nechajte stiecť aj akúkoľvek šťavu. Do misky taktiež vytlačte všetku šťavu, ktorá tam ešte ostala. Mesiačiky vyberte, nahrubo nakrájajte a pridajte do šalátu.

3

Vmiešajte ocot z červeného vína, želé z červených ríbezlí, med a olej do pomarančového džúsu a následne zamiešajte do šalátu. V chladničke šalát ostane čerstvý po dobu 3-4 dní.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 14. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Leto plné nízkych cien

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 21. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4