Recepty Pečená kačica na pomarančoch

Suroviny

1 kačica (asi 2 kilá)

1 červená cibuľa (stredne veľká)

3 menšie karotky

1 petržlen (veľký)

2 strúčiky cesnaku

2 bobkové listy

2 vetvičky tymianu

2 vetvičky rozmarínu

2 pomaranče

2 ČL soli

½ ČL mletého čierneho korenia

Lokše:

500 g zemiakov

175 g múky

soľ

Postup

1

Rúru vyhrejeme na 200 °C. Nakrájame očistenú cibuľu, mrkvu a petržlen.

2

Na dno veľkej panvice, hrnca alebo hlbokého plechu rozložíme zeleninu, bylinky a cesnak.

3

Jeden pomaranč dobre umyjeme, rozkrojíme a vložíme do kačky.

4

Z druhého pomaranča vytlačíme šťavu a potrieme ňou kačicu zvnútra aj zvonka. Potom kačicu dobre zvnútra aj zvonka nasolíme a okoreníme. Kačicu vložíme do horúcej rúry a pečieme asi 2,5 hodiny. Po prvých 90 minútach odoberieme tuk a toto zopakujeme potom každých 15 minút. Keď je koža zlatohnedá a chrumkavá, kačicu dopečte, vyberte z pekáča a pred porciovaním nechajte ešte 10 minút dôjsť. Podávame so zemiakmi alebo lokšami.

5

Lokše V šupe uvarené zemiaky nastrúhame, zmiešame s múkou, soľou a vypracujeme hladké cesto. Z neho odkrajujeme kúsky, rozvaľkáme ich na placku a opekáme na horúcej panvici. Lokše pomastíme kačacou masťou, alebo ich na masti na horúcej panvici opečieme.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 5. 8. od 8:00 hod. do 11. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8