Recepty Segedínsky guláš s domácou knedľou

Suroviny

Segedínsky guláš

2 stredné cibule

1 kg bravčového pliecka

0,5 kg kvasenej kapusty

2 PL bravčovej masti

4 guľôčky nového korenia

1 ČL celej rasce

1 PL mletej červenej papriky

3 bobkové listy

150 ml kyslej smotany bez laktózy

soľ a čierne korenie

250 ml mlieka bez laktózy

1/2 droždia

1 ČL cukru

200 g celozrnnej špaldovej múky

200 g polohrubej múky

2 PL nasekanej petržlenovej vňate

soľ

1 PL oleja

Popis

Cibuľu nakrájame na menšie kúsky a dáme restovať do hrnca na masti. Po pár minútach pridáme bobkový list, nové korenie, rascu a necháme ich rozvoňať. Potom pridáme mletú papriku, dobre premiešame a ihneď pridáme na kocky nakrájané mäso. Sprudka orestujeme, aby sa mäso zatiahlo, zalejeme vodou, aby bolo mäso ponorené a dusíme zakryté pokrievkou približne 1 hodinu. Keď je mäso mäkké, pridáme scedenú kyslú kapustu, premiešame a ešte 10 minút dusíme. Na záver pridáme smotanu a necháme prevrieť. Na prípravu domácej knedle pridáme do teplého mlieka cukor a rozdrobíme doň čerstvé droždie. Zakryjeme a necháme asi 10 minút stáť, kým nevznikne kvások. Obe múky zmiešame v mise, pridáme kvások a nasekanú vňať. Počas miesenia mierne osolíme a vypracujeme hladké cesto, ktoré necháme hodinu kysnúť na pomúčenej doske. Potom vytvarujeme knedľu a necháme ju ďalších 20 minút kysnúť. Knedľu varíme vo vriacej osolenej vode 20 až 25 minút. Po uvarení ju prepichneme vidličkou, aby z nej mohla unikať para a potrieme olejom.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 5. 8. od 8:00 hod. do 11. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4