Recepty Španielske vtáčky

Suroviny

500 g hovädzieho zadného (nakrájaného na plátky)

2 vajcia uvarené na tvrdo

4 plátky šunky

2 zavárané uhorky

1 červená paprika

1 cibuľa biela

horčica

200 ml vývaru (alebo vody)

mleté čierne korenie

soľ

olej

Postup

1

Natvrdo uvarené vajcia a uhorky prekrojíme na štvrtiny, papriku na osem pásikov.

2

Mäso jemne naklepeme, osolíme, okoreníme a potrieme z jednej strany horčicou.

3

Na každý rezeň dáme plátok šunky a naň poukladáme po dve štvrtiny vajec, uhoriek a dva pásiky papriky.

4

Zavinieme a previažeme niťou alebo zaistíme špáradlom.

5

Cibuľu nakrájame na kocky a osmažíme na rozohriatom oleji. Pridáme závitky a z každej strany ich opečieme, aby sa „zatiahli“. Podlejeme horúcou vodou alebo vývarom a dusíme pod pokrievkou asi 40 minút. Potom podľa potreby ešte šťavu zredukujeme. Tip na servírovanie: Podávame s ryžou, prekrojené na dve časti, aby bolo vidno peknú mozaiku vnútri závitka.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 14. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Leto plné nízkych cien

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 21. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8