Recepty Pórovo-ricottový quiche

Suroviny

Na cesto
4 póry (nakrájané nahrubo)
2 PL olivového oleja
2 strúčiky cesnaku
250 g ricotty
2 PL píniových orieškov
3 PL hrozienok (namočených do teplej vody)
1 vajce
soľ
čierne korenie
90 g masla (nakrájaného na kocky)
175 g špaldovej celozrnnej múky (hladkej)
soľ
3 PL vody

Popis

Postup

Maslo zapracujeme do múky, pridáme štipku soli, vodu a rukami vypracujeme  cesto.  Zabalíme ho do potravinárskej fólie a necháme odstáť v chladničke cca 30 minút. Medzitým vyhrejeme rúru na 190 °C. Nakrájame pór a necháme ho podusiť aspoň 10 minút. Vo vedľajšej panvičke rozpálime olej, pridáme nadrobno nakrájaný cesnak a osmažíme ho. Pridáme podusený pór a spolu smažíme asi 5 minút. Zmes stále miešame. V miske zmiešame ricottu, hrozienka (bez vody), vajce a nasucho opečené píniové oriešky. Do zmesi pridáme pór s cesnakom, premiešame a necháme na chvíľu vychladnúť. Oddýchnuté cesto rozvaľkáme a vystelieme ním otváraciu formu (cca 23 cm). Na dne formy cesto poprepichujeme a dáme piecť do rúry na 15 minút. Nakoniec korpus vyplníme ricottovo-pórovou zmesou a dáme piecť na cca 30 minút dozlata.

Servírovanie

Koláč servírujeme nakrájaný na trojuholníky, najlepšie ešte horúci.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 2. 12. od 8:00 hod. do 8. 12. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco katalóg Gift

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 1. 12. od 8:00 hod. do 24. 12. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8