Recepty Pórovo-ricottový quiche

Suroviny

Na cesto

4 menšie póry (nakrájané nahrubo)

2 PL olivového oleja

2 strúčiky cesnaku

250 g ricotty

2 PL píniových orieškov

3 PL hrozienok (namočených do teplej vody)

1 vajce

soľ

čierne korenie

90 g masla (nakrájaného na kocky)

175 g špaldovej hladkej celozrnnej múky

štipku soli

3 PL vody

Popis

Postup

Maslo zapracujeme do múky, pridáme štipku soli, vodu a rukami vypracujeme  cesto.  Zabalíme ho do potravinárskej fólie a necháme odstáť v chladničke cca 30 minút. Medzitým vyhrejeme rúru na 190 °C. Nakrájame pór a necháme ho podusiť aspoň 10 minút. Vo vedľajšej panvičke rozpálime olej, pridáme nadrobno nakrájaný cesnak a osmažíme ho. Pridáme podusený pór a spolu smažíme asi 5 minút. Zmes stále miešame. V miske zmiešame ricottu, hrozienka (bez vody), vajce a nasucho opečené píniové oriešky. Do zmesi pridáme pór s cesnakom, premiešame a necháme na chvíľu vychladnúť. Oddýchnuté cesto rozvaľkáme a vystelieme ním otváraciu formu (cca 23 cm). Na dne formy cesto poprepichujeme a dáme piecť do rúry na 15 minút. Nakoniec korpus vyplníme ricottovo-pórovou zmesou a dáme piecť na cca 30 minút dozlata.

Servírovanie

Koláč servírujeme nakrájaný na trojuholníky, najlepšie ešte horúci.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 4. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8