Recepty Pórové guľky

Suroviny

350 g póru

1 PL olivového oleja

3 PL zeleninového vývaru

1 dl mlieka

10 g masla

10 g hladkej múky

1 vajíčko

strúhanku

olej na vysmážanie

rozmarín

1 cuketu pokrájanú na mesiačiky

1 menšiu tekvicu hokkaido pokrájanú na mesiačiky

olej

200 g kyslej smotany

soľ

čierne korenie

sušené bylinky

1 strúčik prelisovaného cesnaku

2 ČL citrónovej šťavy

1 ČL kôpru

Popis

Postup

Pór umyjeme, pokrájame na kolieska a opražíme na oleji asi 7 minút. Prilejeme vývar a dusíme ďalších 15 minút. V malom hrnci rozpustíme maslo, na ktorom opražíme múku a následne prilejeme mlieko. Nezabúdajme stále miešať, aby sa nevytvorili hrudky. Mlieko privedieme do varu a omáčku varíme ešte 5 minút. Následne pridáme do hrnca pór a poriadne premiešame. Necháme trochu vychladnúť a tvarujeme malé guľky, ktoré obalíme v rozmixovanom vajíčku a v strúhanke. Následne ich vložíme do hrnca, v ktorom sme si rozhorúčili dostatočné množstvo oleja a vypražíme ich. Ako prílohu pripravíme tekvicové a cuketové mesiačiky. Pokrájame cuketu a tekvicu, posolíme, ochutíme rozmarínom a opražíme ich na oleji, kým nezmäknú. Dresing pripravíme v menšej nádobe. Všetky ingrediencie spoločne premiešame, aby sa chute spojili.

Servírovanie

Pórové guľky servírujeme s tekvicovými a cuketovými mesiačikmi, ktoré dáme do oranžových paprík (tie vyrežeme do tvaru halloweenskych tekvíc) a priložíme misku s dresingom.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 14. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Leto plné nízkych cien

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 21. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8