Recepty Letné špízy z červeného a žltého melóna so syrom feta

Suroviny

1 červený melón (menší)

1 žltý melón

listy bazalky

1 červenú cibuľu

1 balenie syra feta

1 uhorku

balzamikový ocot (na ozdobenie)

Popis

Inšpirujte sa našimi melónovými kockami v čokoláde alebo stavte na Sárinu neodolateľnú melónovú pizzu

Ak máte radi melónové recepty a uprednostňujete sladšiu verziu týchto špízov, odporúčame vám melónový dezert na BBQ párty. Pre tých, ktorí inklinujú skôr k mäsovým verziám s melónom, odporúčame melónové špízy s prosciuttom.

U detí sú obľúbené najmä recepty s červeným melónom, no známe sú aj alternatívy – žltý či oranžový melón. Na svete však existuje viac ako 1 000 odrôd, ale na bežnú spotrebu sa pestuje iba okolo 50 druhov. A áno, ako už isto dobre viete – melón je zelenina, nie ovocie. Vedeli ste však, že v 100 g melóna je len 30 g kalórií? (Preto je za obedom lepší ako zákusok.) A nielen to! Najťažší melón vážil vyše 158 kg. Melóny sú zaujímavá zelenina. Naozaj ich dobre poznáte?

Postup

1

Červený a žltý melón očistíme a nakrájame na kocky rovnakej veľkosti.

2

Listy bazalky umyjeme a utrieme dosucha.

3

Červenú cibuľu očistíme, prekrojíme na polovicu a rozkrájame na tretiny tak, aby sa jednotlivé vrstvy dali navliekať na špajdľu.

4

Syr feta nakrájame na rovnako veľké kúsky ako melón.

5

Uhorku dôkladne umyjeme, nečistíme, rozkrojíme na polovicu a nakrájame na polmesiačiky.

6

Všetky nakrájané časti striedavo napichujeme na špajdľu a dozdobíme balzamikovým octom.

7

Podávame vychladené ako ľahký letný šalát na paličke.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8