Recepty Tekvicové placky s jesenným ovocím

Suroviny

200 g tekvice

100 g hladkej múky

2 vajcia

100 ml mlieka

1 štipka soli

50 g oleja

50 g medu

½ ČL prášku do pečiva

50 g masla

1 hrsť vlašských orechov

50 ml javorového sirupu

slivky (alebo jablká)

Postup

1

Tekvicu ošúpte a nastrúhajte na väčších očkách. Vložte do misky, pridajte múku, prášok do pečiva, vajcia, mlieko, soľ a med. Všetko vymiešajte na husté cesto.

2

Na panvici rozohrejte maslo s olejom, nalejte cesto a pečte placky dozlatista z oboch strán.

3

Orechy nakrájajte nadrobno, ovocie ošúpte a nakrájajte na malé kúsky.

4

Horúce placky ozdobte orechmi, ovocím a polejte javorovým sirupom.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8