Recepty Polievka z brokolice, šošovice a pomaranča
Suroviny
125 g červenej šošovice
2 lyžica olivového oleja
150 g mrkvy
1 strúčik cesnaku
350 g brokolice
1 l zeleninového vývaru (z 1 kocky bujónu)
strúhaný syr
nízkotučný jogurt (na podávanie)
Postup
1
Šošovicu prepláchneme pod studenou vodou. Vysypeme do hrnca a zalejeme vodou. Privedieme do varu, znížime teplotu a na miernom ohni varíme 20 minút. Scedíme a prepláchneme horúcou vodou.
2
V hrnci rozpálime olej, pridáme umytú a nakrájanú mrkvu a ošúpaný cesnak. Prikryté varíme na miernom ohni 2 minúty. Pridáme umytú a nakrájanú brokolicu, prikryjeme a varíme ďalšie 2 minúty.
3
Pripravíme si liter bujónu.
4
Do zeleniny pridáme horúci bujón, prikryjeme a na miernom ohni varíme po zovretí ešte 10 minút, alebo do zmäknutia mrkvy a brokolice.
5
Na záver pridáme pomarančovú kôru a šťavu. Pomocou kuchynského robota alebo ponorného mixéra rozmixujeme všetko dohladka. Podávame posypané strúhaným syrom. Môžeme pridať lyžicu jogurtu.
Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy

Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 10. 7. od 8:00 hod. do 16. 7. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4