Recepty Polievka z brokolice, šošovice a pomaranča

Suroviny

125 g červenej šošovice

2 lyžica olivového oleja

150 g mrkvy

1 strúčik cesnaku

350 g brokolice

1 l zeleninového vývaru (z 1 kocky bujónu)

strúhaný syr

nízkotučný jogurt (na podávanie)

Postup

1

Šošovicu prepláchneme pod studenou vodou. Vysypeme do hrnca a zalejeme vodou. Privedieme do varu, znížime teplotu a na miernom ohni varíme 20 minút. Scedíme a prepláchneme horúcou vodou.

2

V hrnci rozpálime olej, pridáme umytú a nakrájanú mrkvu a ošúpaný cesnak. Prikryté varíme na miernom ohni 2 minúty. Pridáme umytú a nakrájanú brokolicu, prikryjeme a varíme ďalšie 2 minúty.

3

Pripravíme si liter bujónu.

4

Do zeleniny pridáme horúci bujón, prikryjeme a na miernom ohni varíme po zovretí ešte 10 minút, alebo do zmäknutia mrkvy a brokolice.

5

Na záver pridáme pomarančovú kôru a šťavu. Pomocou kuchynského robota alebo ponorného mixéra rozmixujeme všetko dohladka. Podávame posypané strúhaným syrom. Môžeme pridať lyžicu jogurtu.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 19. 2. od 8:00 hod. do 25. 2. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4