Recepty Kurací paprikáš s pečenou tekvicou hokkaido

Suroviny

1 tekvica hokkaido (približne 1 kg)
500 g kuracích pŕs (vykosteného)
250 ml smotany 30%
200 ml paradajkového pretlaku
1 biela cibuľa
3 strúčiky cesnaku
olivový olej
citrón (len štava)
kurkuma
morská soľ
voda (alebo zeleninový vývar, na podlievanie)
cestoviny penne (alebo halušky, ako príloha)

Popis

Veľa z nás má tieto dva recepty jemne popletené. Perkelt je pokrm bez smotany a pripravuje sa ako guláš. V maďarčine slovo perkelt znamená pražiť, teda vo vlastnej šťave bez tekutiny. Zato paprikáš sa na záver zjemňuje smotanou. Túto kulinársku „vychytávku“ prebrali Maďari od vznešených „krémových“ Francúzov.

My sme tentokrát zvolili paprikáš a ku kuraciemu mäsu a tekvici hokkaido sme pridali sladkú smotanu na šľahanie. Ak máte intoleranciu na laktózu, je vhodné do tohto receptu pridať namiesto klasickej smotany rastlinnú alternatívu – napríklad ovsenú. Chuť výborného paprikáša to určite nezmení. Ak sa nebojíte experimentovať a inklinujete k indickej kuchyni, vyskúšajte kokosovú smotanu. Paprikáš tak získa ešte lahodnejšiu a exotickejšiu chuť.

TIP: Ak vám ostala tekvica hokkaido, môžete ju zužitkovať pri príprave domácich tekvicových gnocchi, ktoré sú výbornou prílohou nielen k paprikášu.

A čo tak tekvica hokkaido na spôsob rizota? Nie je v ňom síce kuracie mäso, ale tipom na tekvicové rizoto s kozím syrom potešíme zasa vegetariánov.

Postup

1

Tekvicu hokkaido očistíme, nakrájame na kocky, poukladáme na plech, polejeme olivovým olejom a dáme piecť do rúry na 200 °C približne na 15 minút.

2

Papriku umyjeme, očistíme a nakrájame na tenké prúžky. Mäso očistíme a nakrájame na kocky.

3

Cibuľu spolu s cesnakom očistíme a nakrájame na malé kúsky.

4

V hrnci si zohrejeme olivový olej, orestujeme na ňom najemno nakrájanú cibuľu a cesnak, pridáme kuracie mäso a restujeme, kým sa pečie tekvica. K mäsu pridáme papriku nakrájanú na prúžky, opražíme, podlejeme vodou (alebo vývarom) a pokračujeme v dusení.

5

Tekvicu po upečení pridáme do hrnca k ostatným surovinám, zalejeme pasírovanými paradajkami, smotanou, dochutíme soľou a kurkumou, zakryjeme a dusíme ešte 20 minút. Po odstavení pridáme do paprikáša čerstvú citrónovú šťavu a premiešame.

6

Paprikáš by sme mali ešte doplniť prílohou. Podávame ho s cestovinami alebo s domácimi haluškami.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4