Recepty Tekvicové rizoto s kozím syrom

Suroviny

500 g tekvice (oranžovej)
1 cibuľa
300 g ryže Carnaroli (na rizoto (arborio)
300 ml bieleho vína
500 ml vývaru (z varenia tekvice)
tymian
soľ
mleté čierne korenie
4 lyžice tekvicových semienok
2 lyžice masla
2 lyžice olivového oleja
100 g kozieho syra

Popis

Tekvicové rizoto s kozím syromTekvicu očistíme a rozdelíme na dve časti. Jednu nakrájame na kúsky a dáme ju variť do mierne osolenej vody. Tekvicu po uvarení rozmixujeme, vývar si odložíme. Druhú časť pokrájame na drobné kúsočky, tú budeme restovať s ryžou. Na oleji podusíme cibuľku. Pridáme ryžu a tymian a za stáleho miešania postupne podlievame najprv vínom, potom vývarom z tekvice. Varíme odkryté, pravidelne miešame, kým sa tekutina nevstrebe do ryže. Nakrájanú tekvicu pridáme až v polovici varenia, aby sa nerozvarila. Keď je ryža akurát, hrniec odstavíme, zmes osolíme a okoreníme. Do odstaveného rizota primiešame maslo a najemno nastrúhaný kozí syr. Hotové rizoto posypeme hoblinami syra a nasucho opraženými tekvicovými semiačkami.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 14. 10. od 8:00 hod. do 20. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8