Recepty Domáce gnocchi z pečenej tekvice

Suroviny

300 g tekvice (nakrájanej a očistenej)

300 g zemiakov

250 g polohrubej múky

2 vajcia

1 PL zemiakového škrobu

tymian

soľ

korenie

štipka muškátového orieška

100 g masla

šalvia alebo iné bylinky

prelisovaný cesnak

parmezán na posypanie

tekvicové semiačka

Popis

Domáce gnocchi z pečenej tekviceTekvicu nakrájame, osolíme, okoreníme, posypeme tymianom a pečieme asi hodinu pri teplote 150 °C. Zemiaky uvaríme v šupke, ešte teplé ošúpeme, prepasírujeme spolu s upečenou tekvicou. Pridáme múku, škrob, nastrúhaný muškátový oriešok a vajcia. Vymiesime cesto a tvarujeme z neho gnocchi, ktoré uvaríme v osolenej vode. Varíme, kým nevyplávajú na hladinu. Hotové schladíme v studenej vode. Na panvici roztopíme maslo, primiešame doň bylinky a cesnak. Pridáme gnocchi a krátko orestujeme. Hotové posypeme strúhaným syrom a tekvicovými semiačkami.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8