Recepty Čokoládový koláč plný sladkých hrušiek

Suroviny

4 hrušky

380 g polohrubej múky

450 ml smotany na šľahanie

3 vajíčka

4 lyžice kvalitného kakaa

1 lyžicu citrónovej kôry

1  prášok do pečiva

1 vanilkový cukor

150 g cukru

múku na vysypanie plechu

tuk na vymastenie

práškový cukor

Popis

Preosejeme múku a zmiešame ju s práškom do pečiva. K múke prisypeme kakao, vanilkový cukor, citrónovú kôru a cukor. Do misky nalejeme smotanu  a šľaháme. Len čo bude smotana stredne tuhá, prisypeme sypkú zmes múky a ostatných surovín. Nakoniec pridáme vajíčka a cesto ešte trochu vyšľaháme. Potom ho nalejeme do  vymastenej a múkou vysypanej formy. Hrušky očistíme, ošúpeme, nakrájame na plátky a ponoríme do pripraveného cesta. Koláč dáme piecť do predhriatej rúry na 180 °C a pečieme asi 25 až 30 minút. Hotový koláč necháme vychladnúť a podávame ho posypaný práškovým cukrom.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 5. 8. od 8:00 hod. do 11. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4