Recepty Brokolicová nátierka

Suroviny

500 g brokolice

1 balenie čerstvého syra typu philadelphia

1 ČL olivového oleja

1 ČL citrónovej šťavy

1 strúčik cesnaku

slnečnicové semienka

Postup

1

Odstráňime z brokolice listy a akékoľvek iné nečistoty, odkrojíme stonku a zvyšok varíme v slanej vode 6 minút. Brokolicu kupujeme najlepšie mladú a bez hnedých alebo žltých častí. Stonka by mala byť pevná – jemné stonky alebo zvädnutý vrch sú známkou starej brokolice. Keď je brokolica uvarená, osušíme ju a necháme vychladnúť. Takto si ju môžeme pripraviť aj deň vopred.

2

Do kuchynského robota dáme spolu brokolicu, citrónovú šťavu, cesnak, olivový olej a soľ a vymiešame najemno. Namiesto kuchynského robota môžeme použiť taktiež mixér.

3

Do hotovej zmesi pridáme syr a bez mixéra dobre premiešame.

4

Pokiaľ je to potrebné, pridáme soľ. 

5

Nátierku dáme do desiatovej krabičky spolu so slnečnicovými semienkami. Odporúčame jesť s čerstvým chlebom, chlebovými tyčinkami alebo krekrami.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 5. 8. od 8:00 hod. do 11. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4